Ознака: Даниела Штајнфелд
Естрада 17.07.21 | 21:53

Даниела Штајнфелд поднела приговор за отфрлената тужба за силување: Обвинителството со недели инсистираше да почнам постапка

Актерката Даниела Штајнфелд, која го обвини Бранислив Лечиќ за силување, соопшти дека преку својот адвокат вложила жалба на одлуката на Обвинителството да ја отфрли...

Естрада 13.07.21 | 13:35

Сега ние ќе објавиме информации за Даниела: Правниот тим на Лечиќ по отфрлувањето на тужбата за силување

Откако Вишото јавно обвинителство во Белград ја отфрли кривичната пријава за силување на актерката Данијела Штејнфелд поднесена против Бранислав Лечиќ, од неговиот...

Естрада 13.07.21 | 10:57

Oтфрлено обвинението за силување против Бранислав Лечиќ

Вишото јавно обвинителство во Белград ја отфрлило кривичната пријава за силување на актерката Данијела Штејнфелд против постариот колега Бранислав Лечиќ. Српските...

Естрада 28.03.21 | 17:08

Дали силувана жена по 3 години може да снима филм со секс-сцени?: Прашање за случајот Лечиќ-Штајфелд ја разбранува јавноста

Корисник на социјалната мрежа „Твитер“ упати јавно прашање до сите жени и психолози: Дали жена која била силувана може да може да снима филм со бројни секс – сцени,...

Балкан 25.03.21 | 00:00

Лечиќ ѝ се обрати на Штајнфелд: И јас сум силуван

Актерот Бранислав Лечиќ обвинет за силување од колешката Данијела Штајнфелд дека ја силувал пред девет години, се појави на видеоснимка преку која ѝ се обраќа. Лечиќ...

Балкан 23.03.21 | 12:15

Како само ја бранеше Милена Радуловиќ, а не бил ништо подобар од колегата од факултет

Неодамна кога актерката Милена Радуловиќ, која во исповед за Блиц го обвини педагогот Мирослав Мика Алексиќ за силување, меѓу првите поддршка ѝ пружи токму актерот...

Балкан 23.03.21 | 09:16

Дали си нормална, тоа е чест, а не загрозеност: Лечиќ го признал силувањето

Актерката Данијела Штајнфелд во интервју открива дека ја силувал актерот Бранислав Лечиќ. Таа вели дека тоа се случило на 7 мај 2012 година, над Белград. Таа вечер, тој...

Филм 22.03.21 | 14:25

Ова е актерката која тврди дека била силувана од поранешниот српски министер за култура

Актерката Даниела Штајнфелд му откри на Вишото јавно обвинителство во Белград дека актерот, опозициски политичар, поранешен министер за култура и поранешен висок функцинер...

Естрада 11.09.20 | 14:02

Актерката од „Ивкова слава“ открива детали: Се понуди да ме превезе па ме силуваше во автомобилот

Српската актерка Даниела Штајнфелд, позната по улогата на Мариола во филмот „Ивкова слава“, предизвика шок во јавноста откако откри дека на почетокот на  кариерата...

Естрада 26.08.20 | 13:42

Српската актерка од „Ивкова слава“ откри дека била силувана од филмски моќник

Српската актерка Даниела Штајнфелд ја потресе јавностa oткако во документарниот филм „Залечи ме“ (Heal Me), чиј автор е таа, откри дека на почетокот на нејзината кариера...