Ознака: Далибор андонов – гру
Естрада 13.11.19 | 21:11

Сузана Манчиќ за загинатиот рапер: Животот е преубав да се загуби на таков глуп начин

Некогашната лото-девојка Сузана Манчиќ за „Телеграф“ зборуваше за своите стравови, а последниот го срушила летово кога скокнала со падобран. Но, месец дена подоцна,...

Естрада 13.09.19 | 12:13

И Цеца се прости од Гру

Пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца се приклучи кон сите јавни личности и пријатели кои испратија последен поздрав до српскиот рапер Далибор Андонов Гру. Последен поздрав...

Музика 12.09.19 | 23:43

Цеца неутешна по неговата смрт

И Цеца Ражнатовиќ се прости од трагично загинатиот рапер Далибор Андонов Гру објавувајќи трогателна порака на својот инстаграм-профил. Последен поздрав генерацијо…...

Музика 10.09.19 | 14:08

Првичните резултати од обдукцијата ги откриваат причините за смртта на Гру

Првичните резултати од обдукцијата откриваат дека раперот Далибор Андонов Гру се удавил, но претходно бил парализиран по силен удар. Како што пренесува српски „Пинк“,...

Калеидоскоп 10.09.19 | 10:57

Борбата траела со часови: Гру доживеал несреќа и пред 7 години, едвај спасил жива глава

Српскиот рапер, Далибор Андонов – Гру кој вчера загина во спортска несреќа кај Земун додека возел кајт, открил дека неговата љубов за екстремни спортови го довела...

Музика 10.09.19 | 09:29

Несреќата во која загина Гру случајно снимена со телефон

Познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру вчера загина во спортска несреќа кај Земун. На „Фејсбук“ е споделено видео за кое се верува дека ја прикажува несреќата...

Музика 10.09.19 | 07:57

Што лупаат дека Гру загинал: Сопругата дознала од пријателка, а децата на училиште

Сопругата на раперот Гру, Даница, е потресена од неговата смрт. Таа не знаела што се случува се додека не ѝ се јавила пријателка и не ја прашала: Што лупаат дека Гру загинал?! Тоа...

Музика 09.09.19 | 22:57

Гру пред само две недели ги изговорил зборовите од кои денеска сите се ежат

Познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру, кој при спортска несреќа загина попладнево, пред само две недели даде интервју за порталот „Телеграф“, во кој зборуваше...

Музика 09.09.19 | 22:07

Сè беше готово во 20 секунди, му немаше спас

Попладнево во Земун загина познатиот српски рапер Далибор Андонов – Гру. Тој веше љубител на ектремните водени спортови, особено на кајтинг, комбинација на сурфање...

Музика 09.09.19 | 20:54

И Тијана се прости од Гру: Е, мој Далиборе…

Српската естрада е во шок по веста за загинувањето на раперот Далибор Андонов Гру. Последен поздрав до својот пријател испрати и Тијана Дапчевиќ, која преку „Инстаграм“...

Музика 09.09.19 | 20:29

Загина познатиот српски рапер Гру

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина денеска во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при воден спорт паднал во вода. Тој бил...