Ознака: Дафина Стојаноска
Македонија 13.06.24 | 21:45

Стојаноска: Одлуките кои ќе ги носи ВМРО-ДПМНЕ нема да бидат избрзани, туку мудро донесени во корист на граѓаните и затоа внимателно се бира кои ќе бидат носители на функции

Не случајна беше поддршката која ВМРО-ДПМНЕ ја доби на изборите. Претходната власт на СДС имаше порази на секое поле, да не зборуваме и за економијата, водеа поданичка...

Македонија 06.05.24 | 15:14

Стојаноска: Оваа власт заминува во историја, а Силјановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ со коалицијата ќе ја направат Македонија повторно горда и повторно твоја

Денес од Пештер, општина Јегуновце го упатувам последниот повик до сите граѓани на Република Македонија на коишто оваа влада им преседна со криминал и корупција, предавства,...

Македонија 04.05.24 | 14:22

Стојаноска: Во име на Гоце Делчев и борците од НОБ, ги повикувам сите граѓани да го одберат број 2 за да ја зачуваме историјата

Бројот два е да си ја зачуваме историјата и да ја градиме иднината за нашите деца, за горда Македонија и за твоја Македонија, изјави денеска Дафина Стојаноска, носител...

Македонија 02.05.24 | 22:06

Стојаноска: На Стево и на Таче им се случи народ, им се случи казна за нивната неработа и за нивното молчење пред криминалите на Али и Артан Груби

На Стево и на Таче им се случи народ. Им се случи казна за нивната неработа и за нивното молчење пред криминалите на Али и Артан Груби. Затоа, од срце му честитам на Тетово...

Македонија 02.05.24 | 21:32

Стојаноска: Бидете учесници во историската победа над криминалот и корупцијата

Мора да се обелоденат сите криминали и скандали и да бидеме гласни, а криминалот е тој што треба да биде замолчен, порача носителката на листата за 6 Изборна единица предводена...

Македонија 02.05.24 | 20:20

Стојаноска: Мултиетнички Гостивар да се обедини околу ВМРО-ДПМНЕ и така сплотени да и го зададеме последниот удар на оваа криминална власт

„Подолго време наназад, уште пред почетокот на кампањата, се чувствува огромна позитивна енергија која на 24 април се излеа на гласачките места. И вечерва тука, ја чувствувам...

Македонија 01.05.24 | 15:13

Стојаноска: Со платформата 1198 ќе имаме широк дијалог со синдикатите, жестока борба со корупцијата и економска трансформација

Денес унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ од Брвеница во дворот на црвата Св. Никола во Челопек организираше одличен настан во кој учество имаа земено и млади девојки во поречка...

Македонија 30.04.24 | 20:03

Стојаноска: СДСМ е реалниот проблем на граѓаните, таа влада служеше само за склучување штетни договори

Носителката во Изборна единица 6 од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска, во емисијата „Аргумент“ на 24ТВ истакна дека СДСМ е реалниот проблем на граѓаните. Стојаноска...

Македонија 29.04.24 | 18:40

Стојаноска: Во „Платформа 1198“ за Брвеница предвидуваме ново училиште во село Брвеница, доградба на градинката за згрижување на повеќе од 60 деца и спортска сала во Челопек

„Рекордот од Брвеница посебно ме радува, затоа што докажува дека тука – во Брвеница нема никаков проблем со тоа што живеат различни националности, бидејќи сите тие...

Македонија 28.04.24 | 10:00

Стојаноска: Време е Македонија да биде праведна кон сите луѓе

Носителот на листа од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица, Дафина Стојаноска со младите од Гостивар организираше спортски настан во чест на, како што вели таа, уставобранителите,. -Браќата...

Македонија 27.04.24 | 11:54

Стојаноска: Да се обединиме околу ВМРО-ДПМНЕ, за конечно ДУИ и СДСМ да ги испратиме во опозиција

Носителката на листа од коаилицијата Твоја Македонија предводена од ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 6, Дафина Стојаноска се обрати пред тетовчани. Дафина Стојаноска...

Македонија 26.04.24 | 20:00

Стојаноска: Народот се обединува околу Силјановска Давкова и ВМРО-ДПМНЕ, се обврзуваме на Платформа 1198 која ќе донесе многу проекти, реформи и иднина за сите

Во вечерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија гостуваше носителката на ИЕ 6 од ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска, таа истакна дека народот...

Македонија 26.04.24 | 14:22

Стојаноска: Време е да се обединиме и повеќе да не функционираме како до сега, туку да вложиме и да инвестираме во вистинска слобода, благосостојба и соживот

Oд срце им се заблагодарувам на сите мои сограѓани и ги повикувам истото да го направат да го направат и во вториот круг, имено ВМРО-ДПМНЕ подава рака кон сите, време е,...

Македонија 25.04.24 | 14:56

Стојаноска: Оваа криминална власт вчера го доби жолтиот картон, а црвениот и следува на 8 мај

Од победничко Јегуновце, најпрво се заблагодарувам и им честитам на сите граѓани на Република Македонија, особено на тие од изборната единица шест, затоа што вчера ја...

Македонија 22.04.24 | 12:17

Стојаноска: Европскиот фронт е фронт за корупција, во Македонија разочарани се сите и Македонци, Албанци, Турци, Власи…

И да се случеше измена на Уставот, немаше да станеме земја членка на ЕУ. Промена на Уставот не е прашање број еден за влез во ЕУ, туку прашање број еден е корупцијата и...

Македонија 21.04.24 | 14:34

Стојаноска: Граѓаните веруваат во програмата на ВМРО-ДПМНЕ, време е да го вратиме достоинството и државата во рацете на народот

Носителката во Изборна единица 6 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска, изјави дека на сите досега реализирани средби со граѓаните во Изборна единица 6 наишла...

Македонија 20.04.24 | 14:33

Стојаноска: „Платформа 1198“ предвидува рамен данок, Македонија ќе стане една од земјите во регионот со најниски даноци

Додека министрите на ДУИ мака мачеа да постигнат гол или кош повеќе во просториите на министерствата и додека мака мачеа да договорат тендер плус, и на сето ова, секако,...

Вести 19.04.24 | 14:12

Стојаноска: Потребно е национално обединување, државата да си ја вратиме во рацете на народот, бидејќи во моментов е во рацете на мафијата


Македонија 15.04.24 | 13:59

Стојаноска: Граѓаните на 24 април ќе го заокружат бројот 2 затоа што Силјановска Давкова гордо ќе се исправи против криминалот на ДУИ

Денес сум повторно во Тетово и повторно поставувам прашања до еден претседателски кандидат. Овој пат тоа е кандидатот на ДУИ, Бујар Османи кој пред некој ден себеси...

Македонија 13.04.24 | 14:19

Стојаноска: 24 Април е денот кога граѓаните ќе го заокружат бројот 2 за нашата кандидатка Гордана Силјановска Давкова

Денешниов ден сум со теренска агенда во општина Јегуновце, го започнав со средба со жители на селото Копанце и најинтересен момент ми беше што најмногу Албанците, жители...