Ознака: да не се заборави
Скопје 13.04.21 | 16:08

Колку сте задоволни од услугите во градската болница во Аеродром?

Болницата за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, која е лоцирана во центарот на градот, веќе е преселена во Аеродром, кај Мајчин дом. На тој начин веќе три години е...

Македонија 04.04.21 | 21:12

Филипче се пофали со своите успеси во здравството, но заборави да ги каже 265-те починати и 7929-те новозаболени неделава

Дрскиот министер за здравство кому за една година му починаа безмалку 4000 лица од ковид 19 Венко Филипче иронично му се заблагодарува на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ што го потсетил...

Македонија 03.04.21 | 10:17

Да не се заборави: Заев призна дека преку сомнителна фирма сакал да набави вакцини

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски порача дека не смее да се заборави дека владата на Зоран Заев се обиде преку сомнителна фирма да набави вакцини од Кина....

Македонија 18.03.21 | 08:55

Мицкоски: Да не се заборави

Да не се заборави, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Хриситјан Мицкоски за различните изјави на премиерот Зоран Заев за странските инвестиции. Тој прво тврдеше дека...

Македонија 20.02.21 | 09:29

Да не се заборави: Заев ветуваше 54 милиони денари како награда за здравствените работници

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски продолжи со потсетување на работите кои беа ветени, а неостварени од страна на Зоран Заев и владата на СДСМ/ДУИ. Да не...

Економија 19.02.21 | 10:18

Џиновите се уште ги нема

Џиновски компании беа заинтересирани за Чебрен, но од џиновите се уште нема ни трага ни глас. Да не се заборави, потсетува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на...

Економија 13.02.21 | 10:10

Две години откако Заев најави дека ќе облече железни опинци

Две години поминаа откако премиерот Зоран Заев најави дека ќе облече железни опинци, но просечната плата ќе ја направи 30.000 денари. Ниту Заев облече железни опинци ниту...

Економија 11.02.21 | 09:45

Да не се заборави: Заев ќе ги остави да пропаднат компаниите кои „животарат“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски сподели уште една вест со која потсету што се има ветено и кажано премиерот Зоран Заев како дел од наречена „Да не се...

Македонија 10.02.21 | 09:07

Да не се заборави: Заев ветуваше изградба на Клинички центар кон крајот на 2019 година

Од серијата на лажни вести кажани како факти, од ветени, а ненаправени работи од страна на власта, наречена „Да не се заборави“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан...

Скопје 06.02.21 | 16:31

Од што имаме пари, вака изгледа амбулантата во Острово

Овие фотографии се од амбулантата по општа медицина во населбата Острово во Аеродром. На фотографиите што ги сподели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски...

Македонија 01.02.21 | 10:46

Да не се заборави: Ни трага ни глас од Гугл и Фејсбук во Македонија

Да не се заборави, потсетува лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ветувањето на премиерот Зоран Заев дадено уште во септември 2017 година дека гигантите...

Скопје 29.01.21 | 14:59

Ако имаме пари, на здравството сигурно не ги трошиме – како изгледа амбулантата во Лисиче

Уште една жална слика од македонското здравство. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоси објави фотографија од амбулантата во населбата Лисиче потсетувајќи...

Македонија 26.01.21 | 09:59

Да не се заборави: Како полицијата ги апсеше вевчанци

Да не се заборави, напиша лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук, поставајќи го видеото на кое се гледа како полицијата брутално ги приведува и апси Вевчанци,...

Македонија 23.01.21 | 11:32

Да не се заборави: Ден Дончев снимен како пика купче пари во торба

Од серијата на лажни вести кажани како факти, од ветени, а ненаправени работи од страна на власта, наречена „Да не се заборави“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан...

Македонија 15.01.21 | 09:16

Шекеринска: Меркел излезе и кажа оваа година ги почнуваме преговорите со Cеверна Македонија

Од серијата на лажни вести кажани како факти, од ветени, а ненаправени работи од страна на власта, наречена „Да не се заборави“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан...

Македонија 05.01.21 | 09:54

Заев вети бесплатно здравство, а уште се собираат донации по СМС

Заев вети бесплатно здравство, а луѓе преку СМС пораки сè уште собираат донации за лекување, дури и од ковид, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Состојбата...

Економија 04.01.21 | 11:45

Да не се заборави: Ветуваа ремонти на локомотиви и возови – спротивно на тоа и постоечките ги уништија и преполовија

Ветуваа ремонти на локомотиви и возови – спротивно на тоа и постоечките ги уништија и преполовија, напиша на Фејсбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.