Ознака: црвена листа
Свет 11.09.21 | 11:37

Австрија ги стави сите земји од Западен Балкан на „црвена листа“

Министерството за здравство на Австрија, изработи нова уредба околу епидемиолошките мерки, во кои сите земји од Западен Балкан меѓу кои и Македонија, се ставени на „црвена...

Свет 03.09.21 | 12:02

И Романија нè стави на црвена листа

Романиja ja ажурираше „црвена листа“ на земји или области со висок епидемиолошки ризик од ковид-19 и таа стапува во сила на 5 септември, соопшти романската агенција Агерпрес. Романскиот...

Патувања 23.08.21 | 14:03

Македонија во црвена категорија за патување на Кипар – тест и пред тргање и по влегување во земјата

Од портокаловата, заедно со уште три земји, Македонија е преместена во црвената зона за патување на Кипар и задолжителен е ПЦР тест направен 72 часа пред поаѓањето, но...

Балкан 18.07.21 | 21:42

Грција ставена на црвената листа поради големиот број нови заразени

Поради порастот на бројот на случаи на заразени со корона вирусот, Германија ја стави Грција на црвената листа. Германија ја идентификуваше цела Грција како ризична...

Балкан 29.08.20 | 19:00

Словенија ја ажурираше листата: Македонија останува во „црвената зона“ за влез во земјата

Македонија и понатаму останува на црвената листа на Словенија, што значи задолжителен карантин од 14 дена по пристигнување во земјата, објави денеска Владата на Словенија. На...