Ознака: Цитроен
Македонија 15.12.23 | 11:03

Спасовски: Немаше пријава за украдено возило, туку „исчезнато е лицето, а возилото не било тука“

Неоснованите и неаргументирани тврдења за текот на истрагата извршуваат уште еднаш убиство врз жртвите, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во...

Македонија 12.12.23 | 12:43

Документи дека Спасовски и МВР знаеле дека возилото на Панче е исчезнато четири дена и ништо не презеле

Доколку МВР водено од Оливер Спасовски ги преземеше сите мерки за пронаѓање на сега убиениот Панче и неговото возило, убиството на Вања можело да се спречи.Наместо инаетење,...

Македонија 07.12.23 | 11:50

Дали е точно дека „Цитроенот“ на Панче три дена бил подготвуван за убиството на Вања?

Возилото со кое била киднапирана и убиена Вања е пријавено за исчезнато уште на 22-ри ноември во МВР, а веќе на 24-ти веќе е во Скопје, во пресот во продолжение ќе ги објасниме...

Македонија 07.12.23 | 09:44

Снимка открива дека „цитроенот“ гори веќе во 9:37 часот

Споделувајќи снимки од Визбегово утрото кога 14-годишната Вања Ѓорчевска е киднапирања, новинарот Фуркан Салиу на „ПорталиX“ објави видео на кое се гледа украдениот...

Црна хроника 07.12.23 | 09:32

Дали е ова телото на Вања?

„ПорталиX“ и новинарот Фуркан Салиу објави видео на кој се гледа „Цитроенот“ со кој е грабната Вања и однесена во селото Бразда.Возилото е снимено во селото Визбегово...