Ознака: чорапи
Здравје 17.11.19 | 09:15

Вечерва пред спиење облечете чорапи: Ќе ви се случат две добри работи!

Малку кој носи чорапи додека спие, но после овој текст веројатно ќе се предомислите. Кога навечер ќе ги загреете стопалата доаѓа до ширење на крвните садови со што се...

Здравје 14.07.19 | 18:01

Следниот пат кога ќе посакаш да облечеш патики или чевли без чорапи, прочитај го ова!

Носиш патики без чорапи? Во ред, ова не е никаква драма, но лекарите и експертите тврдат дека тоа и не е баш најпаметна идеа, пишува Her. Имено, податоците покажуваат дека...

Двоглед 05.03.19 | 12:46

Австрија донира 350 пара волнени чорапи за МВР

Австриската влада ќе донира 350 пара волнени чорапи во три различни големини, како надополнување на големата донација од Германија од 350 пара чизми за македонската полиција. Чорапите...

Интима 28.12.18 | 21:52

Сакала да го изненади со секси чорапи, а тој ѝ ја скршил ногата

Австралијка сакала да го изненади сопругот со секси црни чорапи, а тој ѝ ги скршил нозете, всушност сакајќи да ја заштити жената. Чорапите имале дизајн на змија. Кога...