Ознака: чикаго булс
Кошарка 21.03.23 | 10:43

Прва петорка на Чикаго Булс: Сопругата на Скоти Пипен во врска со синот на Мајкл Џордан

Ларса, поранешната сопруга на поранешниот кошаркар на Чикаго, Скоти Пипен, повторно ја шокираше американската јавност – овојпат со изјави за нејзиниот сексуален живот! Ларса...

Кошарка 30.12.21 | 10:08

Одлична петка по ред за Чикаго булс

Зек Лавињ беше речиси перфектен од поле (10-13) за 25 поени, Никола Вучевиќ имаше 20 скокови покра 16 поени, а Коби Вајт мечот го заврши со 17 поени и 12 асистенции за победа на...

Кошарка 22.11.21 | 09:20

Чикаго булс се пробија до врвот на Истокот во НБА

Демар Дерозан постигна 31 поен, а Зак Лавињ додаде 21 за Чикаго булс, кој со пресврт во последната четвртина дојде до победа против Њујорк никс од 109:103. Голема заслуга за...

Кошарка 06.01.21 | 11:52

Чикаго стигна предност од 20 поени за триумф во Портланд

Екипата на Чикаго булс успеа да се врати по заостанување од 20 поени на почетокот од втората четвртина и да слави на гости кај Портланд трејлблејзерс со 111:108. Со овој триумф...