Ознака: чанта
Калеидоскоп 20.06.21 | 08:56

На покривот од автомобилот пронашол чанта со 50.000 евра и мобилен телефон

Александар Миладиновиќ (34) од Ниш бил изненаден кога во вторникот наутро излегол од работа на пауза и на покривот од неговиот автомобил пронашол чанта полна со банкноти...

Свет 02.12.20 | 10:39

Маж убиен поради „гучи“ чанта

Самјуел Одупитан (23) од населбата Кројдон во Лондон го избодел до смрт Тајлер Рој (24) заради „Бенгал Гучи“ чанта од 800 фунти (890 евра). Сега убиецот се соочува со доживотна...

Калеидоскоп 15.06.20 | 18:06

Луѓето треба да се делат на добри и лоши: Насер ја нашол ташната со документи и пари и ги однел дома кај збунетиот Ѓокица

Скопјанецот Насер нашол чанта со документи и пари на паркингот на Рамстор. Откако ги видел документите кои биле заедно со парите, како и адресата, веднаш отишол и му...

Македонија 29.10.19 | 12:38

„Код“ открива: Кај Катица Јанева пронајдена чанта „Луј Витон“ на која со златни букви се изгравирани нејзините иницијали

Екипата на „Код“ открива дека кај специјалната обвинителка Катица Јанева била пронајдена чанта од марката „Луј Витон“ на која со злато се изгравирани нејзините иницијали. Според...

Македонија 20.10.19 | 15:44

Женска чанта „Луј Витон“ запленета во домот на Катица Јанева

Женска чанта „Луј Витон“ била на листата запленети предмети од домот на Катица Јанева на 21 август. Како што објавува „ТВ24“, не станува збор за „фамозната“ чанта во...

Економија 09.09.19 | 14:30

Ќе има ли процент за земјоделците од чантата на Боки 13?

Земјоделците веќе со месеци алармираат дека нивната егзистенција е загрозена, а власта не  преема речиси ништо за да им помогне, а жителите на н.м. Карбинци деновиве...

Македонија 16.08.19 | 15:28

Заев да одговори дали чантата со пари заврши на „Илинденска“

Поимот тајкун е творба на СДСМ. Тајкуните и криминалците се во СДСМ. Почнувајќи од кланот Заеви, па надолу. Заев не може да се искупи од одговорност за случајот „Рекет“....

Македонија 19.07.19 | 13:11

Подарок Луј Витон чанта оставена пред СЈО за Катица Јанева

Катица Јанева за неполни четири години од раководењето со СЈО има земено околу 150.000 евра од парите на граѓаните како плата. Најголем дел од граѓаните толку пари немаат...

Црна хроника 14.04.19 | 08:50

На сила и ја грабнал чантата: Скопјанка ограбена вчера во Центар

Во текот на вчерашниот ден, Л.Н. (53) од Скопје пријавила дека на ул.„Филип Втори Македонски“, општина Центар, непознат сторител со употреба на сила и одзел чанта во која...

Калеидоскоп 26.12.18 | 11:24

Пронашол чанта со 10.000 долари и ги вратил на сопственикот

Еден жител на Њујорк во метро пронашол „Шанел“ чанта со 10.000 долари и порака на руски јазик, па ѝ ја вратил на сопственичката. – Ја зедов чантата за да видам дали има...