Ознака: Централен комитет
Македонија 21.07.20 | 23:37

Првиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ со поддршка за промената на Статутот на партијата

Новите промени во статутот кои денес беа промовирани по ЦК на ВМРО-ДПМНЕ, според првиот генерален секретар на партијата Борис Змејковски беа и повеќе од потребни. Две...

Македонија 21.07.20 | 22:51

Две крупни одлуки донесени на седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

На вечерашната седница на Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ беа донесени две крупни одлуки, соопшти на прес-конференцијата по завршувањето, претседателот на статутарната...

Македонија 21.07.20 | 21:02

Mицкоски на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Ќе се бориме за формирање на ново мнозинство, но на власт не по секоја цена

Вечерва во седиштето на партијата заседава Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Според нашите информации, на седницата станало збор и за можните комбинаторики за идно...

Македонија 15.06.20 | 12:30

На Централен комитет ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе одлучува за следните чекори на паријата

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечер во 19 часот ќе одржи седница на која партиското раководство ќе дискутира за актуелната политичка состојба во земјата, за здравствената...

Македонија 22.08.19 | 14:18

Тројца „изметени“ се враќаат на функција, потпретседател на СДСМ и Коста Петров

На денешната седница на Централниот одбор на СДСМ, претседателот Зоран Заев ќе именува нови потпретседатели. Како што потврдуваат за „Сакам да кажам“ од партијата,...

Економија 22.08.19 | 11:57

Ангеловска ја прифатила понудата од Заев за министерска позиција

Централниот одбор на СДСМ на вечерашната седница треба да ја утврди Нина Ангеловска за кандидат за нов министер за финансии. Ангеловска, која се споменуваше и меѓу можните...

Македонија 22.08.19 | 11:02

Вечерва седница на Централниот комитет на СДСМ

Централниот одбор на СДСМ ќе заседава вечерва, информираат денеска од партијата. Како што е соопштено, седницата е редовна, а по неа за заклучоците и одлуките на Централниот...

Македонија 27.01.19 | 12:02

Денеска седница на ИК и на Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ

Денес ВМРО ДПМНЕ ќе одржи седница на Извршниот Комитет на партијата, а подоцна во текот на денот ќе одржи и седница на Централниот Комитет. На двете највисоки партиски...