Ознака: цена горива
Економија 31.05.21 | 10:25

Димовски: Ако два пати во месецот ставате гориво, тоа се околу 240 евра годишно плус што вие ги плаќате спрема државата како давачки

Давачките спрема државата се точно плус 9,93 денари од литар дизел гориво, во споредба со времето на „режимот“, потенцира поранешниот пратеник Илија Димовски за веста...

Економија 12.04.21 | 13:11

Бензните поевтинуваат за половина денар, дизелот со иста цена

Малопродажните цени на бензините се намалува за 0,50 денар/литар, а дизелот останува со иста цена, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги Намалување...

Економија 12.04.21 | 09:30

Минатата недела поскапеа двапати, од полноќ нова цена на горивата

Регулаторната Комисија за енергетика денес ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цената на горивата се зголеми два пати, редовно...

Економија 17.08.20 | 13:45

Бензините и дизелот поевтинуваат за 0,50 денари

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ ќе се намалат за 0,50 денари за литар, додека цената на екстра лесното масло за домаќинство останува иста, соопшти...

Економија 26.05.20 | 16:37

Цената на горивата се зголеми за повеќе од 10 денари за неполни две недели по барање на СДСМ

Денес нема да излезе во јавност ниту Коста Петров ниту Заевиот советник Битиќи да соопшти дека зголемувањето на акцизата нема да влијае на стандардот на граѓаните затоа...

Економија 05.01.20 | 23:33

Нова цена на горивата по Бадник и Божик

Горивата пред Нова Година поскапеа од половина до еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на...

Економија 16.12.19 | 12:55

Поскапува мазутот, цените на горивата остануваат исти

Цените на бензините и дизел горивата остануваат исти, а од ноќеска на полноќ се зголемува цената на мазутот, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со...

Економија 30.09.19 | 11:49

Од полноќ нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за нови цени на горивата, кои започнуваат да важат од ноќеска на полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР...