Ознака: бурма
Калеидоскоп 09.01.20 | 16:51

Меган ја извади бурмата, значи ли ова почеток на крајот?

Меган Маркл е фотографирана без бурма на нејзината рака, само ден откако во јавноста е објавена одлуката дека таа и принцот Хари се повлекуваат од кралските должности. Писмото...

Калеидоскоп 18.11.19 | 12:07

Со детектор за метал барале изгубена бурма, а најдоа цело богатство

Кога двајца Ирци тргнале со детектор за метал да ја бараат изгубената бурма на едниот од нив, не можеле ниту да претпостават дека ќе си заминат дома побогати за 100.000 фунти. Пол...

Калеидоскоп 10.08.19 | 22:48

Разведени сте? Сетете се кому сте ја давале бурмата да ја проба

Прстенот од рака не се дава никому да го пробува, особено невестата не ја дава својата бурма. Тој брак нема успее и ако веќе сте разведени, сетете се, дали некому, било...

Астро 06.12.18 | 11:49

Хороскопски знаци кои најмалку се расположени за брак

Некои луѓе, својата венчавка ја сонуваат од раното детство, а други пак, помислата на брак им е ноќна мора. Овие хороскопски знаци не се претерано расположени за запловување...