Ознака: булевар
Скопје 26.03.23 | 17:10

Муцунски: Граѓаните добиваат нов и реконструиран булевар

Наскоро треба да финализира една важна инвестиција во Аеродром која се одвива повеќе од две години. Градоначалникот Муцунски на својата фејсбук страна објави дека...

Скопје 25.03.22 | 13:22

Арсовска: За четири месеци се решени повеќе од двојно спорни предмети за АСНОМ во споредба со претходното раководство за три години

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денес на прес конференција за мостот АСНОМ сподели со јавноста кои се спорните предмети коишто треба да се решат за...

Македонија 21.11.21 | 13:03

Мицкоски: Промените во Охрид почнуваат со целосно ново булеварско решение, покажуваме дека можело поинаку

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Охрид, во присуство на градоначалникот Кирил Пецаков, присуствуваше на почетокот на градежните работи за целосна...

Скопје 23.02.21 | 13:52

Булеварот „Борис Трајковски“ ќе се продолжи до Драчево

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градежното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 година,...

Црна хроника 09.01.21 | 09:30

Булеварот пуштен, семафорите не работат: Ќе превземе ли некој одговорност за сообраќајките и трките на „АСНОМ“?

Вчерашната сообраќајка е само една од низата незгоди, кои, за жал, се сè почести на булеварот ,,АСНОМ‘‘. Сударот помеѓу „сузуки балено“ и комбе „фолсваген“ се случи...

Скопје 11.09.20 | 17:24

Стоп за изградбата на бетонски ѕид: Жителите на Ѓopче Петров утре излeгyват на протест

Ѓорчепетровци во сабота излегуваат на мирен протест, велат точно на пладне ќе ја блокираат главната улица во населбата. Граѓаните на населбата Дексион организирани...

Твитови 07.05.20 | 15:22

Додека Шилегов промовира булевар, „југо“ се смнува од пешачка и оди во спротивен правец

#Скопјенце <3 На промоција на новиот булевар Х. Т. Карпош, каде има 6 обележани ленти за коли по 3,5м и две необележани велосипедски патеки по 2,5м, додека градоначалникот...

Скопје 03.09.19 | 12:59

Жителите на Лисиче утре излегуваат на протест, ќе се блокира главниот булевар

Жителите на населбата Лисиче за утре изутрина најавуваат протест во 7 часот. Според најавите, мирниот протест ќе се одржи со блокирање на булеварот 12 Македонска бригада,...

Скопје 02.09.19 | 11:17

Со ноќно бележење заврши реконструкцијата на булеварот кај Бит-Пазар

Со ноќно бележење на сообраќајна сигнализација заврши реконструкцијата и на другата страна на булеварот Крсте Мисирков кај Бит-Пазар во општина Чаир. Екипите на Град...