Ознака: босилек
Калеидоскоп 10.11.19 | 10:12

Куќата во која се одгледува оваа билка не може да биде сиромашна

Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби е идеално време да почнете да ја одгледувате во вашиот дом. Босилек или босилок, поточно сладок...

Здравје 08.11.19 | 23:41

Освен што го чува здравјето, привлекува и пари: Куќата во која се одгледува оваа билка не може да биде сиромашна

Сојузник во борбата против депресијата, а ви помага и да се ослободите од насобраниот стрес. Босилекот е билка позната по своите лековити дејства и поради тоа можеби...

Калеидоскоп 18.08.19 | 16:36

Растение кое секој треба да го набави овој август: Привлекува љубов, пари и штити од зло

Ако сакате да привлечете пари, носете го во паричникот, а ако сакате љубов, тогаш бањајте се во него. Растението кое се препорачува во август е босилек! Ова растение секогаш...

Кујнски тефтер 29.03.19 | 12:33

Секоја градина или балкон мора да има босилек, рузмарин и магдонос

Цвеќето не мора да биде единствениот украс на вашата градина или тераса. Дајте им предност на зачинските билки, а особено водете сметка овие три билки секогаш да ви бидат...