Ознака: болнички кревети
Македонија 01.05.21 | 10:17

Во ковид-центрите хоспитализирани 1.147 пациенти, слободни околу 740 кревети

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците во другите градови низ земјава е...

Македонија 30.04.21 | 13:54

Во болниците се лекуваат 1.165 пациенти со Ковид-19, 670 слободни кревети

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.165 и има околу...

Македонија 29.03.21 | 14:28

Филипче: Нема место за паника, има доволно болнички места, масовната имунизација ќе биде во салата „Борис Трајковски“

Денеска се завршуваат сите административни работи во Агенцијата за лекови во однос на дозволата за вакцините кои стигнаа во нашата држава на Астра Зенека да бидат пуштени...

Македонија 08.03.21 | 15:38

Во ковид-центрите во Скопје има доволен број слободни кревети, порача Филипче

Во Скопје како целина има сосем доволен број на слободни кревети во делот на интерните клиники, има простор и во болницата „8 Септември“ и може да се пренаменат едно...

Македонија 23.11.20 | 23:49

Во моментов околу 500 легла има во ковид центрите во Скопје

Министерот за здравство  Венко Филипче попладнево се сретна со Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести,...

Македонија 23.11.20 | 18:43

Не лажат луѓето, се охрабрија да зборуваат: Нема кревети, а секој ден има 25-35 мртви. Распад!

Актерот Сашо Тасевски, силен критичар на актуелната власт, ја коментира денешката бројка на починати од коронавирусот. Изгледа точно е дека нема кревети во болниците....

Македонија 19.11.20 | 15:25

Во ковид-центрите низ државата има околу 60 празни болнички кревети

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 820 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, информираат...

Македонија 16.11.20 | 14:53

Филипче по состанокот со директорите на скопските клиники: Засега имаме стабилни бројки

Министерот за здравство Венко Филипче претпладнево одржа состанок со директорите на сите клиники од клиничкиот комплекс „Мајка Тереза“ во Скопје, на кој беше разгледана...

Македонија 12.11.20 | 19:14

МЗ: Слободни болнички кревети има во речиси сите центри

Во регионалните центри Битола и Штип и останатите болници во државава се лекуваат вкупно 682 пациенти позитивни и суспектни на Ковид – 19. Слободни места има во речиси...