Ознака: болнички кревети
Македонија 23.11.20 | 23:49

Во моментов околу 500 легла има во ковид центрите во Скопје

Министерот за здравство  Венко Филипче попладнево се сретна со Александар Трајановски, директор на Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести,...

Македонија 23.11.20 | 18:43

Не лажат луѓето, се охрабрија да зборуваат: Нема кревети, а секој ден има 25-35 мртви. Распад!

Актерот Сашо Тасевски, силен критичар на актуелната власт, ја коментира денешката бројка на починати од коронавирусот. Изгледа точно е дека нема кревети во болниците....

Македонија 19.11.20 | 15:25

Во ковид-центрите низ државата има околу 60 празни болнички кревети

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 820 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот, информираат...

Македонија 16.11.20 | 14:53

Филипче по состанокот со директорите на скопските клиники: Засега имаме стабилни бројки

Министерот за здравство Венко Филипче претпладнево одржа состанок со директорите на сите клиники од клиничкиот комплекс „Мајка Тереза“ во Скопје, на кој беше разгледана...

Македонија 12.11.20 | 19:14

МЗ: Слободни болнички кревети има во речиси сите центри

Во регионалните центри Битола и Штип и останатите болници во државава се лекуваат вкупно 682 пациенти позитивни и суспектни на Ковид – 19. Слободни места има во речиси...