Ознака: Богданка Кузеска
Економија 23.05.21 | 15:16

Кузеска: Платите растат и во време на пандемија

Економските мерки и политики кои ги реализираше Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев даваат резултат, изјави на прес-конференција портпаролката на СДСМ,...

Економија 03.05.21 | 13:13

Кузеска: Успешни четири пакет мерки на Владата за помош на стопанството

Досегашната реализација на пакетите економски мерки со цел полесно справување со последиците предизвикани од коронавирусот, ги дадоа очекуваните резултати. Четирите...

Македонија 06.02.21 | 17:31

Недела ќе биде неработен ден, посветени сме на заштита на работничките права и зголемување на социјалната еднаквост

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев е силно посветена на грижа и поддршка на работнциите и заштита и унапредување на работничките места, рече денеска...

Македонија 26.11.20 | 22:07

И портпаролката на СДСМ во одбрана на Заев: Проблемите и отворените прашања треба да се решаваат храбро

И портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска застана во одбрана на Зоран Заев. Она што ја разликува од другите приврзаници на Заев е што таа не го брани лиферувајќи го партиското...

Македонија 27.10.20 | 21:08

Портпаролката на СДСМ Кузеска позитивна на ковид-19

Портпаролката на СДСМ Богдака Кузеска преку „Фејсбук“ ја информираше јавноста дека вечерва доби позитивен резултат на тестот за ковид-19. Немам симптоми и се чувствувам...

Македонија 09.09.20 | 21:46

Портпаролката на СДСМ призна дека семејното диско на Заеви е пренаменето во кафуле за да може да работи во корона кризата

Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска, во гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 телевизија потврди дека ноќниот клуб Аватар продолжил со работа и по бурните...

Македонија 05.06.20 | 12:35

Негативен тестот на портпаролката на СДСМ, Кузеска

Негативен е тестот на ковид-19 на портпаролката на СДСМ, новинарката Богданка Кузеска. Големо благодарам до сите кои ме контактираа и покажаа грижа за моето семејство...

Македонија 02.06.20 | 11:04

И портпаролката на СДСМ во самоизолација

И портаролката на СДСМ, Богданка Кузеска оди во самоизолација. По насоки и препорака на епидемиолозите, во наредниот период ќе бидам во самоизолација, поради кратка...