Ознака: богданци
Црна хроника 27.08.21 | 16:09

Жител на Богданци дома чувал саксии со канабис

Во Богданци денеска е приведен 46-годишен маж, во чиј дом биле понајдени саксии со стебла од канабис. МВР информира дека Одделот за криминалистичка полиција – Сектор...

Црна хроника 21.06.21 | 15:34

Со моторна пила им влегол во спалната, ги разбудил и им барал 75.000 денари кои му ги должеле

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од село Прждево, општина Демир Капија, кое е осомничено за...

Македонија 21.05.21 | 21:24

Мицкоски: Граѓаните се спремни за промени, затоа што со оваа локална и централна власт само тонат и немаат никаква помош

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фесјбук профил соопшти дека се сретнал со жителите на село Прдејци и Општинските комитети Гевгелија и Богданци...

Црна хроника 24.03.21 | 09:47

Запленети хероин, марихуана и кеш: Уапсена група за шверц на дрога

Во полициска акција во Гевгелија и Богданци уапсени се две лица коишто учествувале во трговија со дрога, а запленети се хероин, марихуана, кеш пари и средства за преработка...

Црна хроника 17.02.21 | 14:48

Со пиштол се заканил на касиерката дека ја убие и одзел 2.300 евра: Грабеж во казино во Богданци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе постапка против едно лице од село Стојаково, општина Богданци за кривично дело Разбојништво. Како што соопштија од...

Црна хроника 29.11.20 | 12:35

Дваесетгодишно момче загина во сообраќајка во Богданци, четири лица повредени

Едно лице почина, а четири се повредени откако со патничко возило излетале од патот на улица „Маршал Тито“ во Богданци. – На улица „Маршал Тито“ во Богданци, вчера...

Економија 07.09.20 | 14:18

Паркот на ветерници „Богданци“ работи турбо: Надминато планираното производство за 37,5 %

Паркот на ветерни електрани „Богданци“ до крајот на август испорачал над 87 гигавати електрична енергија со што го надмина планираното производство за тој период за...

Здравје 23.07.20 | 14:41

Во Гевгелија, Богданци и Дојран има помалку од 10 лица позитивни на коронавирусот

Епидемиолошката состојба во општините Гевгелија, Богданци и Дојран, која е под контрола на Подрачната единица на Центарот за јавно здравје во Гевгелија е добра, оцени...

Македонија 08.07.20 | 20:32

Мицкоски од Богданци: Веќе 18 години СДСМ нема победено на парламентарни избори, така ќе биде и на овие

Ова се избори во кои криминалот и корупцијата ќе се спротистават на законите. Одлучуваме каква ќе биде нашата Македонија за година дена. Убеден сум во оној пиреј кој...

Македонија 08.07.20 | 18:24

ВО ЖИВО: Средба со жителите на Богданци

Следете ја во живо средбата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и жителите на Богданци:

Црна хроника 25.11.19 | 15:49

Пронајдени делови од човечко тело кај Богданци

Во атарот на Богданци вчера бил пронајден човечки череп, коска и делови од облека, соопштија СВР Струмица. Пронаоѓањето на делови од човечко тело било пријавено во Полицисиската...

Црна хроника 14.10.19 | 10:38

Ќе му се суди за обид за убиство на мажот кој пијан со столица удирал врз пријателот

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на 60-годишна возраст од Богданци поради постоење на основано сомневање...

Сервиси 27.09.19 | 15:32

Шест часа без струја ќе бидат викендов Гевгелија и Богданци

Корисничко енергетскиот центар на ЕВН од Гевгелија денеска соопшти дека утре и задутре поради неопходни работи за осовременување на електродистрибутивната мрежа...

Црна хроника 22.08.19 | 18:21

Избувна голем шумски пожар во близина на ветерниците кај Богданци

Голем шумски пожар избувна во близина на ветрниците кај Богданци, но поради непристапниот терен засега не може да интервенираат противпожарните единици. Веста за МИА...

Македонија 15.04.19 | 19:02

На овие избори се решава за Македонија, а ако ја немаме Македонија, ништо немаме

Го посетив преубавото Богданци. Посочив дека ова не се само претседателски избори, ова се избори каде се одлучува за иднината на Македонија, за правецот по кој ќе се...