Ознака: блогерка
Естрада 10.04.21 | 16:44

На 28 години почина познатата хрватска блогерка и модел Адела Клобураш

На 28-годишна возраст почина познатата хрватска блогерка и модел Адела Клобураш откако се бореше со рак на дојка. Таа редовно известуваше за својата борба пред своите...

Мода и убавина 23.06.20 | 23:56

На 15 стана милионерка, на 18 загина возејќи „кавасаки“ на Бали

Руската инфлуенсерка Анастасија Тропицел почина на 18-годишна возраст во несреќа во Бали. Анастасија и нејзиното момче Виктор Мајданович (30) се возеле мотори еден покрај...

Здравје 22.09.19 | 14:11

Славна блогерка тврди: Поради оваа смеса килограмите се топат брзо

Блогерката Фара Дукаи, една од највлијателните во светот, тврди дека ги оживеала косата и кожата благодарение на „волшебната“ мешавина која можете лесно да ја направите. Убавата...

Калеидоскоп 31.07.19 | 21:57

Љубоморен љубовник ја убил за да не замине со постар маж во Холандија

Излегуваат нови детали за убиството на руската блогерка Јекатерина Карагланова. Таа беше пронајдена мртва во куфер. Полицијата како сторител го привела Максим Гарајев...

Калеидоскоп 31.07.19 | 12:19

Убиецот го снимиле камерите: Откриено е кој брутално ја избол познатата руска блогерка!

Руската блогерка Јекатерина Карагланова (24) пронајдена е мртва во изнајмениот стан во Москва, а цела Русија ја потресе случајот кој го опишуваат како злосторство од...

Калеидоскоп 29.07.19 | 10:30

Голо тело пронајдено во куфер: Убиена позната блогерка, се испитува мотивот за свирепото злосторство!

Екатерина К.(24), која учела за дерматолог, убиена е кога некој и го пресекол вратот во нејзиниот стан во Москва, велат полицијаците. Имала неколку убодни рани. Нејзиното...