Ознака: Блерим Беџети
Скопје 30.05.20 | 21:41

Градоначалникот на Сарај со апел: Не правете семејни собири

Градоначалникот Блерим Беџети апелираше до жителите на Сарај да ги почитуваат здравствените мерки и да не прават семејни собири. Јас сум во својство на член на претседателството...

Скопје 22.05.20 | 20:23

Беџети до Шилегов: Езерото Треска ѝ припаѓа на Општина Сарај!

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов во вчерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 рече дека надлежностите за езерото Треска не ѝ ги предал на Општина...

Македонија 26.11.19 | 10:24

Зекири: Го предизвикувам Беџети да се подложиме на нарко-тест и резултатите јавно да ги објавиме, бидејќи негови познаници тврдат дека е нарко-зависник

Градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, рече дека Зекири како новинар побарал пари на црно од поранешиот градоначалник на Сарај,...

Македонија 26.11.19 | 10:10

Зекири: Не се плашам и не сакам да седам со Беџети, не е мое ниво

Мухамед Зекири, потпретседател на СДСМ синоќа на Фејсбук објасни зошто ја одбил поканата да биде гостин во дебатна емисија со Блерим Беџети, поранешен министер за правда...

Македонија 26.11.19 | 09:47

Беџети: Дали Мухамед Зекири е дел од групата за криумчарење мигранти?

Градоначалникот на Сарај и поранешен министер за правда Блерим Беџети синоќа во емисијата „Клик плус“ на ТВ21 упати јавно прашање за Мухамед Зекири од СДСМ – „Дали...

Македонија 26.11.19 | 08:56

Беџети: Зеќири како новинар бараше пари од поранешниот градоначалник на Сарај за да го промовира езерото Треска

Блерим Беџети во вечерашното издание на дебатнио магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека Мухамед Зеќири како новинар побарал пари на црно од поранешиот градоначалник на...

Македонија 10.10.19 | 21:33

ДУИ е дел од проблемот во правосудството, а не од решението

Случајот со меѓусебните обвинувања на градоначалникот Блерим Беџети и Зоран Заев за ургенции и влијание во Судскиот совет е конкретен доказ за мешањето на владата...

Македонија 10.09.19 | 15:54

Преку кого Заев влијаеше врз Судскиот совет да го разреши Вангеловски?

Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски постапувајќи по претставка на невладина организација. Разрешен Јово...

Македонија 19.08.19 | 13:58

Дрскоста на Заев на виделина – докажана зависноста на правосудниот систем од актуелната власт

Иако актуелните случувања фрлија во сенка некои битни изјави, не смее да се занемари признанието на градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на прес-конференција...

Македонија 13.08.19 | 18:06

Заев: Разговарав со Беџети како координатор на правниот тим на ДУИ

Зоран Заев, претседателот на Владата денеска на фејсбук објасни дека тој разговарал со сите градоначалници кога се работи за проблеми на општините и посебно проблеми...

Македонија 13.08.19 | 13:39

Заев ми бараше да влијаам врз Судски совет, Шилегов да рушам само една платформа

Градоначалникот на Општина Сарај Блерим Беџети на денешната прес-конференција најави дека подготвува кривични пријави против претседателката и одредени членови на...

Македонија 06.08.19 | 16:49

Беџети: Антикорупциска врши политичка хајка врз мене

Антикорупциска врши политичка хајка врз мене, ќе ја барам правдата на суд, вели градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети за Канал 5. Тој за Канал 5 вели дека не чувствува...

Скопје 21.03.19 | 15:31

Беџети: Нема да ги урнеме платформите на Матка, но нема ни да ги легализираме

Градоначалникот на општина Сарај, Блерим Беџети, вели дека нема да ги урива трите платформи на Матка, но ќе ги одбие барањата за нивна легализација. Барањето за легализација...

Скопје 28.02.19 | 19:54

Градоначалникот на Сарај: Петре да не се занимава со надлежностите на мојата општина

Три платформи кои се поставени во заштитеното подрачје на Матка се дивоградби а градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети, најавува дека ќе се обиде да најде правно решение...