Ознака: Благојчо Ѓорѓиев
Македонија 05.07.21 | 13:24

Ѓоргиев: Простете ми што преку мене беа изманипулирани многу од вас

Вака ги водев протестите во Кочани, тогаш им бев арен, тогаш ветуваа правда и правна држава, вели поранешниот активист на Шарената револуција Благојчо Ѓоргиев, споделувајќи...

Македонија 05.07.20 | 21:58

Ѓоргиев: Јас сум за нив Шуто и Рогато, а со оваа фотографија повикуваа граѓаните да излезат на протести

Благојчо Ѓоргиев, еден од учесниците во Шарената револуција е револтиран од одност на власта кон него и се чувствува изманипулиран од СДСМ. Оваа моја слика се користеше...

Македонија 29.05.20 | 11:15

На Заев му порачувам помалку да лаже, вели поранешниот активист во „шарената револуциja”

На Заев му порачувам помалку да лаже! – вака заврши гостувањето во емисијата „Што не е јасно?“ со граѓанскиот активист, некогашен жесток поддржувач на „шарената револуција“...

Македонија 19.05.20 | 20:29

Благојчо Ѓорѓиев: До ден денешен нема „П“ од правда, Заев ветуваше многу, а направи се спротивно

Благојчо Ѓорѓиев од Кочани, поранешен специјалец денеска реагира на фејсбук дека нема ниту „П“ од правда која ја ветувал Зоран Заев. Баш на оваа слика му викам: друже...