Ознака: бизарно
Балкан 14.04.21 | 14:16

Неверојатна несреќа заврши со автомобил залепен на куќа

Автомобил заврши вертикално залепен за куќа, откако излетал од патот утрово во селото Умчари во Србија. Во несреќата возачот се здобил со лесни повреди, а никој од домаќините...

Калеидоскоп 18.02.21 | 23:29

Само што се породила, дечко ѝ побегнал со мајка ѝ

Татко на две деца побегнал со мајката на својата девојка, само два дена откако се породила. Англичанката Џес Олдриџ (24) го очекувала своето второ дете со 29-годишниот Рајан...

Твитови 28.01.21 | 14:41

Починала жена од источна Македонија, три дена по погребот им јавиле дека оздравела

Во источно место во МК, починала жена. Наводно поради корона. Го презема семејството лимениот ковчег. Ја закопуваат. Погреб и сето. 3 дена подоцна за истата жена им се...

Калеидоскоп 13.01.21 | 10:05

Доктори му извадиле јагула од задникот откако другарите по шега му ја ставиле во гаќи

Докторите од Втората народна болница во Јибин, југозападна Кина, морале да оперираат маж за да му ја извадат јагулата која му се вовлекла во задникот. Оваа несекојдневна...

Калеидоскоп 28.11.20 | 10:24

Познат бодибилдер се ожени со својата сакана секс-кукла Маргот

Казахстанскиот актер и бодибилдер Јуриј Толочко, кој себе се опишува како „спортист, уметник, блогер, секс-манијал, перверзник“, се ожени со својата „сакана Маргот“,...

Калеидоскоп 27.10.20 | 22:57

Затвор за маж кој силувал кокошки додека сопругата го снимала

Кралскиот суд во Бредфорд, Англија пресуди три години затвор за 37-годишниот Рехан Бег,  поради неговото „расипано и изопачено однесување за презир“. Тој до крајот на...

Калеидоскоп 17.08.20 | 19:14

Бизарна несреќа: Мачка паѓа од зграда врз главата на човек и го онесвестува

Моментот на бизарна несреќа бил уловен од камерите за надзор во кинескиот град Харбин, во североисточната провинција Хејлунгџанг. Додека Гао Фенгуа го шета својот златен...

Семејство 17.08.20 | 16:52

Тоа што имам секс со сопругот пред синот е природно, рече млада мајка и го собра бесот на „Инстаграм“

Мајка предизвика вистинска бура на социјалните мрежи, кога преку пост на „Инстаграм“ сподели дека има интимни одоси со сопругот додека нивниот син е во истата соба.   View...

Црна хроника 06.08.20 | 11:00

Возило излета од патот и заврши на покривот од воденица

Патничко возило „фолксваген” излетало од регионалниот пат Делчево – Македонска Каменица, при што на влезот во Македонска Каменица оштети угостителски објект предизвикувајки...

Здравје 11.11.19 | 12:50

Се жалел на болка во увото, докторите внатре пронашле семејство бубашваби

Несекојдневен лекарски случај забележан во градот Хинжоу во Кина. Во увото на 24-годишен пациен биле пронајдени десетина бубашваби. Младиот Кинез прво побарала помош...

Свет 16.10.19 | 10:27

Спасено новороденче кое било закопано живо веднаш по раѓање

Новороденче е спасено, откако живо било закопано во нива во северот на Индија, пренесува „Би-Би-Си“. India newborn girl found alive in shallow grave https://t.co/PlFnjI23Pp — BBC News (World) (@BBCWorld) October 14,...

Калеидоскоп 25.09.19 | 10:41

Го направил невозможното: Си пикнал топломер преку мочниот канал, го чувал 11 дена

Дваесетипетгодишен Кинез е хоспитализиран откако лекарите утврдиле дека во неговиот мочен меур е заглавен стаклен топломер, кој завршил таму откако мажот го ставил...

Калеидоскоп 21.09.19 | 21:36

Младоженец ја силувал ќерка си, пијан мислел дека е невестата

Две ипол години затвор му изрече дански суд на мажот (50), кој на првата брачна ноќ ја силувал сопствената ќерка. Педесетгодишниот маж тврдел дека мислел дека тоа е неговата...

Калеидоскоп 13.09.19 | 14:40

Двегодишно девојче случајно ја уби мајка си, сопругот ја пронашол како виси на врата

Дваесетиедногодишната Јулија Шарко (21) од Белорусија загинала на бизарен начин кога нејзината двегодишна ќеркичка случајно ја убила. Јулија ја извлекувала ќерка си...

Црна хроника 17.04.19 | 10:16

Скопјанец загина во бизарна несреќа, го прегазил неговиот камион

Скопјанец загинал вчера на крстосница на булеварот „Борис Трајковски“ и улица „4“, откако бил прегазен од товарно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки,...

Калеидоскоп 09.04.19 | 15:03

Два мажи со пресечени пениси пронајдени како шетаат по улица

Два мажи беа пронајдени како шетаат по улица со пресечени пениси, во два одделни инциденти во Шпанија. Според шпанскиот весник „Диарио сур“, шпанската полиција пронашла...