Ознака: Бени Шаќири
Македонија 23.06.22 | 13:43

Бени Шаќири за францускиот предлог: Мој, мој, преку мој!

Пошто сум од Скопје, ќе ви кажам и на скопски за да ме разберете: Мој, мој, преку мој!, пишува на фејсбук музичарот Бени Шаќири, кандидат за градоначалник на Скопје за францускиот...

Македонија 22.02.22 | 09:15

Шаќири: Гоце Делчев за мене е Македонец и толку!

Широка дебата се разви синоќа во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 пред каде диџејот Мирко Попов, музичарот и поранешен кандидат за градоначалник на Град Скопје Бени...

Скопје 21.02.22 | 19:46

Шаќири: Се кандидирав за градоначалник само за да го урнам Шилегов

Музичарот и поранешен кандидат за градоначалник на Скопје, Бени Шаќири вечерва изјави дека се кандидирал за „градски татко“ само поради една цел. Сакав да го срушам...

Естрада 14.02.22 | 22:15

Бени: Нора ја плати цената што сакав да бидам градоначалник

Во интервјуто за естрадниот магазин „Бекстејџ”, Бени Шаќири без да штеди зборови раскажува за она што му му беше во фокус изминативе месеци, политиката, за тоа дека...

Скопје 18.10.21 | 00:05

Кого Бени сака да го види како градоначалник? Петре Шилегов сигурно не!

Кандидатот за градоначалник на Град Скопје од движењето Одлучно за промени, Бени Шаќири, вели дека е задоволен со резултатите од денешните избори, зошто покажаа дека...

Скопје 13.10.21 | 23:55

Јавните тоалети причина за дебата меѓу Шилегов од една страна и Камиказа и Бени од друга страна

Во дебатата на 6 градоначалнички кандидати за град Скопје (ТОП ТЕМА на Телма) многу енергија беше вложена во слободно може да ја наречеме „кенеф-дебатата“ за потребата...

Скопје 13.10.21 | 22:14

Шакири: Ти си лош градоначалник – Шилегов: Се налути зашто не стана директор на МКЦ

Сите знаат дека станавте кандидат за градоначалник на Скопје, зашто не станавте директор на МКЦ, му возврати скопскиот градоначалник Петре Шилегов на противкандидатот...

Скопје 04.10.21 | 09:13

„Стари борци, спремни за секоја трка“, вели Бени кој со Камиказа трчаше на Скопски маратон

Кандидатот за градоначалник на Скопје од редовите на Левица и басист на Меморија, Петар Георгиевски – Камиказа и кандидатот за градоначалник на Скопје од движењето...

Скопје 29.09.21 | 15:55

Бени Шаќири: Нема да гласам за Петре Шилегов

Кандидатот за градоналник на Скопје на ДОМ и ЛДП Бени Шаќири нема да го даде својот глас во вториот круг за Петре Шилегов. Тој остро му се спротивстави на Петре Шилегов...

Македонија 27.09.21 | 22:02

Бени Шаќири: Не сум најдобриот, но ќе бидам најчесниот градоначалник на Скопје

Време е да престане бетонизирањето на секоја слободна површина во градовите, време е навистина да понудиме и за нас и на идните генерации, чист воздух за да останат...

Скопје 12.09.21 | 13:50

Бени нема да му ги даде своите гласови на Шилегов: Ние сме познаници, не сме пријатели, најмногу ми пречи неговото лицемерие

Рокерот Арбен Шаќири, кандидатот на ДОМ и ЛДП за градоначалник на Скопје, рече дека со носителот на листата за советници, микробиологот Никола Пановски, може да направат...

Скопје 11.09.21 | 23:05

Бени Шаќири: Шилегов веќе три и пол години е пасивен и сега прави офанзива, секако нема да ги добие моите гласови

Кога ќе видите дека околу вас парадираат добро спакувани импровизатори, тогаш во даден момент чувствувате дека сте се прецениле, односно сте се потценилеи решавате...

Македонија 07.09.21 | 08:45

Јас сум комунист и не можам туку-така да ги оставам моите другари на цедило кога им требам

Јас сум комунист и не можам туку-така да ги оставам моите другари на цедило кога им требам. Тоа не е другарски, а сега, постоењето на други правила во спротивниот табор,...

Скопје 06.09.21 | 14:30

Шилегов: Јас и Бени Шаќири сме другари, ќе ме поддржи во вториот круг

Коментирајќи ја кандидатурата на Бени Шаќири за градоначаник на Скопје од страна на партиите ДОМ и ЛДП, актуелниот скопски градоначалник Петре Шилегов изрази убедување...

Скопје 06.09.21 | 14:22

Шаќири: Три и пол години нема ништо во Скопје, само козметички зафати

Состојбите мора да се подобруваат, не смее да живееме со тоа “ајде можеме“. Јас овој град го сакам, треба со лична заложба и пример да се средуваат состојбите, кажа Бени...

Скопје 05.09.21 | 15:42

Брат за брат, власт за власт: Нора Шакири не кажува дали ќе го поддржи Бени за градоначалник

Откако рок-музичарот Бени Шаќири се кандидираше за градоначалник на Скопје, редакцијата на „Репортер“ ја контактираше неговата сестра, в.д директорката на Театар...

Скопје 05.09.21 | 15:12

Бени Шакири од симпатизер на СДСМ до кандидат на ДОМ и ЛДП за градоначалник

Движењето „одлучно за промени” го објави проф. д-р Никола Пановски како носител на листата и кандидатот за Градоначалник на Скопје пејачот Бени Шаќири. „Се работи...

Македонија 18.05.21 | 16:29

Ќе добие ли Скопје „градска мајка“: Софија Куновска заинтересирана за местото на Шилегов?

Како што објави последниот број на неделникот Фокус, во изборната трка за скопски градоначалник размислува да се вклучи Софија Куновска, која порано беше републичка...

Македонија 10.08.19 | 17:21

Сите на Робија: Бени Шаќири за Боки 13, Катица Јанева, Зоран Заев

Фронтменот на групата „Нон Стоп“, еден од најпознатите урбани ликови во Скопје Бени Шаќири, со свој став се јави на социјалните мрежи, повикувајќи го Зоран Заев да почне...

Скопје 21.06.19 | 08:13

Шилегов ќе пресече кој ќе биде директор на МКЦ

Градоначалникот Петре Шилегов во рок од две недели ќе одлучи кој ќе биде директор на Младинскиот културен центар во Скопје (МКЦ), откако ќе бидат разгледани двете пријави...