Ознака: Бастијан Швајнштајгер
Останати спортови 03.06.21 | 12:04

Пред Ана Швајни ја љубеше убавата Сара

Бастијан Швајштајгер е во брак со Ана Ивановиќ и имаат две деца.Но малкумина знаат дека пред Ана, Швајни беше во долга врска со Сара Брандер. Таа е модел и нутриционист...

Фудбал 31.03.21 | 23:37

Швајнштајгер: Не им досудија пенал и овие момци повторно победија, ја имате мојата почит!

По неверојатниот резултат во Дуизбург, Македонија е на сите главни страни по сите електронски медиуми, како и во сите високо тиражни светски весници. Успеавме да ја...

Останати спортови 19.03.21 | 15:38

Швајнштајгер ја одбил Ана Ивановиќ на првата средба: Не, благодарам, јас сум среќно вљубен

Документарен филм прикажан во чест на поранешниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер, покажува дека неговата прва средба со сопругата Ана Ивановиќ, не поминала...

Калеидоскоп 21.05.20 | 19:10

Ана за сопругот Бастијан: Мојот соиграч и најдобар татко!!

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ дефинитовно го обожува својот сопруг,екс капитенот на Германија, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер. Убавата Ана тоа многу често...

Сцена 11.11.19 | 13:58

Ана и Бастијан си одат од САД, еве каде се селат

Славниот брачен пар од светот на спортот, бившата тенисерска ѕвезда Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг, славниот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер, заедно со нивните...

Калеидоскоп 11.10.19 | 17:50

Ана и Швајни обелоденија крај!

Германскиот фудбалер, 35-годишниот Бастијан Швајнштајгер и официјално ја извести јавноста дека се повлекува од фудбалот и се пензионира, а во таа прилика, неговата сопруга,...