Ознака: автопатишта
Балкан 28.09.22 | 13:43

Во Србија покрената иницијатива за забрана камионите да престигнуваат на автопатиштата

Српскиот министер за сообраќај Томислав Момировиќ денеска изјави дека по анализа на компаративните практики и различни „пилот“ проекти, мистерството испратило иницијатива...

Економија 16.01.20 | 20:55

Какви циркузанти, боже, боже, 500 километри автопатишта изградија на хартија…

Хехе… смејте се, смејте се, ама два по два… четири! Хехе… Какви циркузанти, Боже, Боже…. :))) 500 километри автопатишта изградија на хартија, во нивните реклами...

Сервиси 23.12.19 | 18:47

Внимавајте како возите, патиштата се влажни

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Слаб снег кој не се задржува на коловозот провејува на Попова Шапка, додека во останатиот дел...

Економија 25.11.19 | 22:21

Сугарески се изнасмеа на ветувањата на СДСМ: Како да направиме 600 км автопатишта кога во цела држава нема 600 км патишта?

Министерот за транспорт на „Телевизија 24“ Горан Сугарески дебатираше со Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ за автопатите во земјава и зошто се доцни со нивна изградба. Затуроска...

Економија 04.11.19 | 22:48

Ивановски: 550 километри автопатишта беа предизборна лага на СДСМ

550 километри автопатишта беа предизборна лага на СДСМ, рече вечерва на гостувањето во „Тренд анализа“ Синиша Ивановски од ВМРО-ДПМНЕ, претседател на партиската комисија...

Економија 12.06.19 | 13:26

480 километри пат нема цела Македонија, а тој се фали дека толку направил

Владата на Зоран Заев на големо се фали како гради патишта, гасовод, градинки, училишта. Не престануваат фалбите како невработеноста се намалила, а животниот стандард...