Ознака: август
Економија 24.10.20 | 11:23

Просечната плата во август изнесувала 27.535 денари

Просечната месечна нето плата по вработен во август годинава изнесувала 27.535 денари. Според објавените податоци на Државниот завод за статистика, нето платата бележи...

Сервиси 30.08.20 | 08:00

Денеска сончево и многу топло, од четврток дожд

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло. Утринската температура ќе се движи од 15 до 19, а дневната од 32 до 38 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. И во Скопје времето...

Македонија 25.08.20 | 14:46

Петмина починати и 127 нови случаи на Ковид-19 во земјата

Петмина починаа како последица од корна вирусот, а регистрирани се нови 129 заразени во последните 24 часа, информираат од министерството за здравство. Направени се 1768...

Сервиси 21.08.20 | 12:15

Викендов не очекува сончево и топло време

За време на викендот ќе се задржи сончево и топло време со пораст на дневната температура, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура утре...

Македонија 15.08.20 | 17:15

Четворица починати и 141 случај на новозаразени во земјава

Четворица починати и нови 141 случај на заразени со Ковид-19 во Македонија во изминатото деноноќие, информираат од Министерството за здравство. Направени се 2006 тестирања,...

Македонија 14.08.20 | 16:09

Ковид-19: Тројца починати и 160 нови случаи

Тројца пациенти починаа, а регистрирани се нови 160 заразени со Ковид-19 во последните 24 часа. Направени се 2.172 тестирања, а најмногу од заболените се од Скопје – 38, Куманово...

Калеидоскоп 11.08.20 | 15:05

После 102 дена короната се врати во Нов Зеланд

После 102 дена во Нов Зеланд повторно се појави коронавирус заради што градот Аукленд повторно е ставен во карантин, јавува Блумберг. Коронавирусот се појавил во едно...

Астро 01.08.20 | 18:57

Месечен хороскоп за август

ОВЕН Работа – Среќата на работа нема да ве напушти ниту во август, бидејќи планетата Јупитер, од полето на вашата работа ви донесува поволни околности, а стимулативната...

Астро 31.07.20 | 20:31

Овие хороскопски знаци ќе блескаат во август

Според рускиот астролог Павел Глоба четири хороскопски знаци ги очекува апсолутна среќа во претстојниот месец. Вредниот Бик Универзумот подготови многу среќни можности...

Музика 31.07.20 | 17:46

„Д Фестивал“ на 22 август со македонски артисти, без камп и со безбедносни мерки

Организаторите на „Д Фестивал“ ја објавија програмата со македонски артисти за овогодинешното фестивалско издание во Дојран, кое поради кризната состојба и безбедносните...

Вести 29.07.20 | 19:54

Во оваа земја во август може да летувате за малку пари и никој нема да ви бара ПЦР тест

Поради ситуацијата во која се наоѓаме не дозволува влез во било која држава ширум светот за македонците се отвараат некои нови можности за летување. Една од нив, барем...

Астро 28.07.20 | 13:01

Овие знаци ќе бидат апсолутни победници во август: Сè ќе им оди од рака!

Рускиот астролог Павел Глоба тврди дека 4 хороскопски знаци ги очекува апсолутна среќа. Еве кои се тие… Вредниот Бик Универзумот има подготвено многу среќни шанси и...

Балкан 20.06.20 | 20:00

Во Црна Гора парламентарни избори на 30 август

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ за 30 август распиша парламентарните и избори во неколку општини, Покрај парламентарните избори, ќе се одржат избори за општинските...

Музика 10.06.20 | 13:34

„Eгзит“ во август со 20 бини и зони низ тврдината: Сите посетители, изведувачи и членови на тимот со максимална заштита

Овогодишниот ЕГЗИТ (EXIT) фестивал е централна тема на светската музичка индустрија која не се согласува со „новото нормално“ како што се концерти во автомобили или...

Македонија 25.05.20 | 20:50

Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори, затоа што тогаш е најбезбедно за здравјето на граѓаните

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за...

Калеидоскоп 27.08.19 | 17:38

Секоја жена во август треба да ја набави оваа билка: Привлекува љубов и пари, штити од зло

Се носи во џеб или паричник за привлекување на богатство, а се додава во гелот за туширање за привлекување на љубовна врска и прочистување на телото од негативна енергија. Август...

Астро 11.08.19 | 20:01

Втората половина на август ќе донесе големи промени за два знака!

Полека и’ август влегува во втрата третина нос е чини дека после 15. август за само два знака ќе се случат големи промени… Стрелец За она што досега мислевте дека никако...

Сервиси 02.08.19 | 22:28

Температурите растат: Временска за цел август

Сончево и многу топло време не чека утре со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи....

Астро 01.08.19 | 11:24

На овие хороскопски знаци август им носи големи промени на подобро

По заслужениот одмор, ве очекуваат позитивни промени Август е месец кога некои одат на годишен одмор, други ги собираат впечатоците од летување, а родителите полека...