Ознака: аријанит хоџа
Македонија 22.10.21 | 12:41

Хоџа: Граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се надева...

Економија 15.09.21 | 14:21

Македонија и Аргентина ќе ја развиваат трговската размена на земјоделски и прехранбени производи

Досегашната соработка и можностите за унапредување особено во делот на агросекторот, биле теми на разговор на денешната средба на министерот за земјоделство, шумарство...

Македонија 26.06.21 | 23:01

Хоџа : Не можам да најдам аргументи на моите деца да им објаснам каква гордот се промовира на парадата на гордоста

Mинистерот за земјоделство Аријанит Хоџа вели дека има проблем на своите три деца да им објасни каква гордост се промовираше на денешната парада на гордоста. „Начинот...

Економија 28.02.21 | 20:47

Рокот за откуп на уште 1.500 тони тутун ќе се пролонгира до 31 март

Рокот за откуп на тутунот ќе се пролонгира до 31 март за да се докупат уште околу 1 500 тони што како вишок останаа, а набрзо ќе се знае кој ќе ги преземе количините. Ваква...

Македонија 19.02.21 | 12:07

ДКСК бара мерки за министерот Хоџа и прекрошна постапка за директорот на МЕПСО, Рамадани

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната седница констатира дека во врска со случајот на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство...

Македонија 13.02.21 | 11:31

Министерот кој не го ферма Филипче: Административците на Хоџа работат по 10 во канцеларија и без основни услови за хигиена

Трета недела по ред вработените од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство одат на работа и покрај препораките од страна на Комисијата за заразни...

Економија 24.12.20 | 22:31

Заев и Хоџа се сретнаа со тутунарите

Претседателот на Владата Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа на денешната средба со Иницијативниот одбор на незадоволни...

Македонија 21.12.20 | 21:30

Хоџа им порача дека битката треба да ја водат на откупните пунктови и на вагите, а не пред Владата и на улиците со блокади

Сакам да разјасниме дека ако некоја земјоделска гранка во мојот мандат очекува само да гаснеме пожари и субвенционирањето да биде сфатено единствено како помош што...

Економија 21.12.20 | 20:12

Арсовски до Хоџа: Срамота, велите дека субвенциите се исплатени, но не се

Срамота велите дека субвенциите се исплатени, но не се, ако нема договор излегуваме на блокади „Ние на 31 октомври бевме кај министерот, го запознавме со нашите барања....

Македонија 11.12.20 | 12:46

По 12 години шумските полицајци добија чизми, а по 22 години ќе им се зголемат и платите

Припадниците на Шумската полиција по 12 години добија чизми. На денешниот настан по овој повод, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Аријанит Хоџа...

Економија 04.12.20 | 13:55

Mинистерот за земјоделство бара да се укине четвртата класа тутун

Точно е дека откупот на тутунот се одвива со многу слаба динамика, но тоа е така поради КОВИД кризата и временските услови. Засега, на отворените четири пункта, се предадени...

Македонија 15.10.20 | 09:10

Хоџа: Беса нема проблем ако Алтернатива влезе во влада

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Аријанит Хоџа, кој во Владата го делегираше Беса, партијата која предизборно коалицираше со СДСМ синоќа во емисијата „Клик...