Ознака: Ареа
Музика 21.04.24 | 19:39

„Ареа“ и публиката во Филхармонија се најдоа на иста фреквенција на љубов

Со добро препознатливите песни изведени со различен, акустичен аранжман, Ареа понуди времеплов низ својата 30-годишна музичка кариера. Во салата на Филхармонија присутните...

Сцена 17.04.24 | 17:26

„Ареа“ најавува акустична музичка магија и патување низ нивната 30-годишна музичка кариера

19 и 20 април се датумите резервирани за двата акустични, последователни концерти на рок-групата „Ареа“. Концертите се закажани во Филхармонија, а членовите на групата...

Сцена 11.04.24 | 13:19

„Ареа“ најавија акустична музичка магија со комплетно изменети аранжмани адаптирани на оркестарот со кој ќе свират во Филхармонија

Акустичен концерт ќе одржи рок-групата „Ареа“ на 19 и 20 април во Филхармонија во Скопје. Членовите на групата најавуваат акустична музичка магија, каде што ќе се слушнат...

Музика 19.07.22 | 11:17

АРЕА ќе прослави 30 годишен јубилеј со настап на „Дојран Рок Фест“

Здружението Андерфест ќе го одржи второто издание на Дојран Рок Фест. Оваа година фестивалот ќе се одржи кај базенот Хотел Романтик во Стар Дојран на 6.ти август 2022 година. Со...

Музика 30.06.22 | 08:38

Ареа има нова песна, а следува и албум: Слушнете ја „Јаве или сон“

Од вчера љубителите на музичкото творештво на Ареа имаат можност да ужуваат во уште еден нивни производ. Култниот рок-бенд ја објави новата песна насловена „Јаве или...