Ознака: антиковид мерки
Свет 24.08.22 | 15:45

Германија ги заострува антиковид мерките

Германскиот кабинет во текот на вчерашниот ден одобри поостри мерки за превенција пред новоочекуваниот бран на Ковид-19 есенва, јави ДПА. Меѓу мерките се и задолжително...

Здравје 16.07.22 | 12:16

Комисијата за заразни болести со препораки за маски во канцеларии и дезинфекција

Министерството за здравство и Комисијата за заштита на населението од заразни болести активно ја следи состојбата со Ковид-19 во земјата, но и активно ги следи состојбите...

Македонија 27.03.22 | 08:32

Учениците ќе носат маски и в понеделник и во вторник

На плоштадот во Куманово денеска продолжуваат активностите од караванот за промоција на вакцинацијата против КОВИД, во организација на Министерството за здравство...

Свет 23.03.22 | 11:10

Австрија го одложи воведувањето нови антиковид мерки

Новата регулатива, која треба да стапи на сила за новите епидемиолошки мерки во Австрија, а која треба да се применува од полноќ, беше одложена за четврток. Новата регулатива...

Вести 07.03.22 | 11:41

Белгија ги укина речиси сите антиковид мерки

Две години по прогласувањето на вонредната состојба и влегувањето во карантин, Белгија од денеска ќе ги укине речиси сите епидемиолошки мерки, вклучително и обврската...

Свет 02.02.22 | 15:36

Финска започна со укинување на сите антиковид мерки

Финска ќе започне да ги укинува антиковид рестриктивните мерки воведени со цел да се потисне ширењето на соевите на омикрон, така што сите мерки треба да престанат да...

Свет 17.12.21 | 17:50

Во Швајцарија за Божик дома може да се соберат десет гости

Швајцарија од понеделник ќе ги заостри анти-ковид мерките во обид да го спречи петтиот бран на пандемијата и да го спречи ширењето на варијантата Омикрон. Некои од мерките...

Балкан 04.11.21 | 19:17

Србија ги заостри антиковид мерките: Учениците добиваат продолжен распуст

Воведувањето на ковид потврди во оние места кадешто има голема веројатност за пренесување на вирусот и кадешто по правило најмногу се собираат младите значително влијаеше...