Ознака: анкети
Свет 01.06.24 | 17:50

Aнкетите предвидуваат победа на партијата на премиерот Моди изборите во Индија

Коалицијата предводена од партијата на индискиот премиер Нарендра Моди, Индиската народна партија, ќе освои мнозинство на парламентарните избори во Индија што завршуваат...

Македонија 12.04.24 | 21:08

Молкот на СДСМ за анкетите – прикиривање на поразот или презир кон македонската демократија?

Како што Македонија се подготвува за парламентарни и претседателски избори, видливото отсуство на податоци од анкетите од владејачкиот Социјалдемократски сојуз на...

Македонија 18.03.24 | 20:48

Реакција од кабинетот на Пендаровски: За изборната кампања не користиме странски експерти и компании

Претседателот Стево Пендаровски и неговиот кабинет не користеле никогаш странски компании за правење на анкети, стратегии, ниту пак комуникациски услуги од домашни...

Скопје 15.03.24 | 13:24

Новиот директор на Арсовска, бесправно и на сила, ги тера вработените во Водовод да прават анкети низ градот

Виктор Панчевски, новиот директор на Данела Арсовска, наредил вработените во ЈП Водовод и канализација – Скопје, да прават анкети, на повеќе локации низ Скопје, секој...

Македонија 26.01.24 | 18:55

ВМРО-ДПМНЕ: СДС може да стои добро само на анкети кои ги прави нивен поранешен министер

СДС може да стои добро само на анкети кои ги прави нивен поранешен министер како Тевдовски со Преспа институт, велат од ВМРО-ДПМНЕ. СДС губи и тоа го покажуваат сите меѓународни...

Македонија 30.10.23 | 09:37

ВМРО-ДПМНЕ: Анкетите покажуваат дека имаме двојно поголем рејтинг пред СДС и тројно поголем рејтинг на Мицкоски пред Ковачевски

Секоја релевантна анкета покажува дека не само што СДС ќе изгуби на престаојните избори, туку во континуитет рејтингот и довербата кај граѓаните опаѓа. Колку подолго...

Скопје 12.10.22 | 21:41

Арсовска ќе си го мери рејтингот на анкети со милион денари од Град Скопје

Речиси еден милион денари ќе потроши градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска за спроведување анкета на јавното мислење, забележа „24 инфо“. Според информациите...

Македонија 09.08.22 | 20:33

Мицкоски за анкетите на ИПСОС: Народот јасно кажува кому повеќе му верува!

Според анкетите на ИПСОС, ВМРО-ДПМНЕ како самостојна партија би имала двојно поголема поддршка од СДСМ на следните избори. Народот јасно кажува на кого повеќе му верува!,...

Македонија 18.06.22 | 16:41

Убедливо расте рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ, покажуваат четири анкети спроведени од релевантни истражувачки агенции

Убедливо расте рејтингот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, покажуваат изминатите четири анкети спроведени од релевантни истражувачки агенции. Првата анкета на Американскиот...