Ознака: англија – италија
Фудбал 12.07.21 | 08:29

Манчини: Жал ми е за Англија, но доминиравме среде Лондон

Роберто Манчини ја врати селекцијата од Италија на патот на старата слава и освојувајќи го Европското првенство ја продолжи низата од 34 натпревари без пораз. По 53...

Фудбал 12.07.21 | 07:58

Кејн: Пораз кој ќе боли до крајот кариерата

Англискиот напаѓач Хари Кејн проговори за своите чувства по синоќешниот поразот од Италија во финалето на ЕВРО 2020. Имаме на што да се гордееме по сето она што го постигнавме....

Фудбал 11.07.21 | 21:22

Со голот на Шо Англија поведе во втората минута

Уште во 2. минута од финалето на ЕП 2020 меѓу Англија и Италија, Лук Шо одлично ја зафати топката и погоди за водство на Англија од 1:0. Натпреварот на Вембли започна онака...

Фудбал 11.07.21 | 21:09

Англиските навивачи се измајмунисаа најдобро што знаат: Илјадници го пробија полицискиот кордон

Откако светот го обиколија  сликите од плоштадите во Лондон пред финалето на Европското првенство меѓу Англија и Италија, на социјалните мрежи се појавија нови видеа...

Фудбал 11.07.21 | 20:45

Половина час пред финалето, војна на Вембли: Се судрија навивачи без карти и полицијата

На помалку од 20 минути пред почетокот на финалето во ЕП, на стадионот „Вембли“ се одвива вистинска војна. На влезот се судрија голема група навивачи кои се обидоа да...

Фудбал 11.07.21 | 20:08

Финалето започнува за еден час – ова се официјланите состави на Англија и Италија

Со финалето меѓу Италија и Англија завршува Европското првенство 2020. Аѕурите и Гордиот Албион ќе се борат за големиот пехар на лондонскиот стадион „Вембли“. Италијанскиот...

Фудбал 11.07.21 | 19:26

Плоштади полни срчи, ѓубре и пијани Англичани на два часа пред почетокот на финалето во Лондон

Илјадници искршени шишиња по земјата, уште толку пијани навивачи во Лондон на неколку часа пред големото финале на Европското првенство во фудбал, кога Англија ќе се...

Фудбал 09.07.21 | 18:08

Италијаните непожелни како публика на финале

Британскиот министер за сообраќај Грант Шапс апелираше денеска до навивачите на италијанската фудбалска репрезентација да не доаѓаат во Лондон за финалето на ЕУРО2020. Англија...