Ознака: александер сорос
Македонија 13.11.19 | 13:07

Пендаровски за средбата со Сорос: Продуктивна средба

Претседателот Стево Пендаровски на Фејсбук информира за средбата остварена со синот на американскиот милијардер Џорџ Сорос, Александер, во рамките на Париската мировна...

Македонија 11.11.19 | 14:08

Средба Заев – Сорос имало и била тајна: Обемен текст, но не и суштински одговор од Владата на прашањата на Република

Многу зборови малку информации. Или поточно – воопшто. На адресата на Република пристигна обемен текст како одговор на прашањата упатени до Владата за вчерашната...

Македонија 11.11.19 | 11:29

Заев од Сорос барал пари, од Рама албански гласови, на Ел Чека му дале бомби за ДУИ? (2)

Втор ден Владата и премиерот Зоран Заев ниту потврдуваат ниту демантираат дека во Орид се одржала тајна средба со Александер Сорос, син на контроверзниот милијардер...

Македонија 11.11.19 | 09:38

Владата сѐ уште молчи за средбата Заев – Сорос

Помина еден ден откако Република објави дека премиерот Зоран Заев и претседателот Стево Пендаровски одржале таен состанок милијардерот Александер Сорос во Охрид во...

Македонија 10.11.19 | 23:02

Нека остане забележено дека Сорос денес ги поддржува тројцата најкорумпирани премиери во регионот

Политичкиот аналитичар Арсим Зеколи накратко потсетува од каде доаѓа идејата за Мал Шенген и потенцира каква врска има со тоа посетата на Александар Сорос. Сетете се...

Македонија 10.11.19 | 15:45

Претседателот и милјардерот ќе се сретнат во Париз: Демантот од Пендаровски потврдува дека Заев се сретнал со Сорос

Откако „Република.мк“ објави ексклузивна информација дека премиерот Зоран Заев и претседателот Стево Пендаровски во Охрид имале тајна средба со Алекс Сорос, синот...

Македонија 10.11.19 | 11:52

Зошто Заев и Пендаровски кријат за средбата со Сорос во Охрид и како државната полиција стана приватна?

Во текот на вчерашниот ден метеж на Охридскиот аеродром, блокирани улици, сообраќајна полиција на секои стотина метри, присуство на луѓе од Шестата управа. Вип третман,...

Македонија Свет 20.10.19 | 16:24

Младиот Сорос ја обвини ЕУ за албанофобија

„Постојат прикриени предрасуди и нетрпеливост кон етничките Албанци во Западна Европа, што не може да се потценат при одбивањето на Албанија и Северна Македонија...

Македонија 02.09.19 | 11:18

Зошто Сорос сè уште го поддржува олицетворението на балканската корупција Зоран Заев?

ВМРО-ДПМНЕ го повика Александар Сорос, синот на левичарскиот активист и мултимилијардер Џорџ Сорос, да открие за што разговарал при неговата неодамнешна средба со Зоран...

Македонија 31.08.19 | 14:59

Сорос Јуниор задоволен: Поминав одлично време со Заев

Синот на Џорџ Сорос, Александер, на Твитер објави фотографија од средбата со македонскиот премиер Зоран Заев. Одлично потрошено време со премиерот Зоран Заев, разговаравме...