Ознака: Александар Кирацовски
Македонија 18.03.22 | 11:26

Јовановски: За 350.000 евра што ми ги даде Амзоски знаеја Заев, Кирацовски и Богоев

„Ако господ ми даде здравје сакам да го изградам тој старски дом затоа што тоа недостасува на Битола“, ги цитараше зборовите на Силјан Мицевски обвинетиот Бојан Јовановски...

Македонија 24.12.21 | 19:27

Заев преку Кирацовски го уценувал Циле, му зел милиони за да не пушти „бомби“ и од него

Одговорете и на јавноста колку бизнисмени изрекетиравте уште пред да станете премиер со проектот ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА кога ги пуштавте таканаречените бомби, му...

Македонија 04.11.21 | 11:00

Кирацовски призна: Лошиот резултат во Битола и Македонија е поради неостварените ветувања на СДСМ и лошите политики

Генезата на изборниот резултат на СДСМ според мене е повеќеслојна, прво неизлезноста на традиционалните гласачи, и неопределеното гласачко тело кое што на некој начин...

Македонија 04.11.21 | 10:20

Кирацовски: Очекував оставка од целото раководство од солидарност кон Заев

Очекував оставка од целото раководство од солидарност кон Заев, изјави за Утрински брифинг Александар Кирацовски, поранешен генерален секретар на СДСМ. Партијата треба...

Македонија 02.06.21 | 15:55

Шекеринска, Кирацоски, Филипче и Богоев оделе кај Боки дома како дел од кампањата на СДСМ „од врата до врата“

Премиерот Зоран Заев во своето сведочење пред судот во случајот против Александар Николовски кого го тужи за клевета откри неколку нови работи. Да почнеме по ред. Конечно...

Македонија 19.05.21 | 13:51

Боки 13: На УСБ-то има и разговор со Кирацовски, тоа се снимки од мојот телефон

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, осуден за случајот „Рекет“ проговори за содржината на УСБ одбива да го прифати како материјален доказ. Тој вели дека овие докази...

Македонија 24.04.21 | 12:54

Кирацовски застана во одбрана на Пауновски: Не го разрешувајте!

Поранешниот пратеник и генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски смета дека не треба да се разреши директорот на Државниот и пазарен инспекторат Стојко Пауновски. Да...

Македонија 21.04.21 | 22:56

Од СДСМ некој одговара само кога има борба на клановите

Никогаш никој не одговарал од СДСМ, па зошто би одговарал сега, коментира новнарот Драган Павловиќ Латас во врска со инцидентот со центарскиот градоначалник Саша Богдановиќ. Во...

Македонија 30.11.20 | 09:05

Героски за Кирацовски: Вистината е како шило, фактите што некогаш беа негирани сега се интерпретираат

Осврнувајќи се на интервјуто на Александар Кирацовски, кој за „Фокус“ зборува за неговата улога во „Рекет“ и „Меѓународен сојуз“, новинарот Бранко Героски, кој прв...

Македонија 29.11.20 | 20:39

Кирацовски за Фокус: Ако опстои бугарското вето, Димитров да поднесе достоинствена оставка

Поранешниот генерален секретар на СДСМ и пратеник, Александар Кирацовски, во интервју за „Фокус“ вели дека вицепремиерот за евроинтеграции Никола Димитров треба...

Македонија 23.07.20 | 12:11

Боки: Првата средба со Силјан Мицевски ми ја организираше Кирацовски

Проектот за изградба на станови не беше никаква измама или криминал туку реален проект. Како може да се помисли дека јас можам да го измамам еден Силјан Мицевски, истакна...

Македонија 13.05.20 | 22:26

Кирацовски си ги вработи сите швалерки од по селата, го избрка од работа нашиот другар, обвини Николова Буџаку

Ние имавме другар кој што внатре работеше постојано 24 часа за партијата, беше избркан од Александар Кирацовски, затоа што го обвинувавме дека сите швалерки си ги донесоа...

Македонија 03.03.20 | 20:34

Душко Млекарот: Александар Кирацовски прави притисок врз судството за да бидам екстрадиран

Претходните само ме гонеа, овие ме осудија. Вака Душко Илиевски, најпознат како Душко Млекарот, кој со години наназад преку социјалните мрежи објавува материјали за...

Македонија 14.02.20 | 17:45

Душко Млекарот: Кирацовски и Боки вршеа притисок врз градоначалничката на Битола за парцели за старечки домови

Александар Кирацоски и Бојан Јовановски заедно се забавуваат со парите од Рекет, ова го пишува Душко Илиевски – Млекарот на својот Фејсбук профил. Спред Илиевски,...

Македонија 14.02.20 | 12:20

Сакате ли да се потпишам на овој лист и да одиме на избори?

Собраниската седница на која треба да Законот за јавно обвинителство е паузирана по барање на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски. Претходно...

Црна хроника 11.02.20 | 14:38

Кирацовски сакал да ги смири Боки и Зоран Божиновски

Бојан Јовановски имал комуникација и со новинарот Зоран Божиновски. Во една од пораките Божиновски му објаснува дека Александар Кирацовски настојува тие двајца да...

Македонија 25.01.20 | 13:16

Кирацовски ќе го донесе Јовески на дебата за Законот за обвинителство

Јавна дебата за Законот за јавно обвинителство ќе има, и на неа ќе присуствува државниот обвинител Јовески. Тој како Претседател на комисијата за политички систем и...

Македонија 13.01.20 | 14:11

Кирацовски: И ДУИ не сака поништување на лустрацијата

Претседателот на Комисијата за политички систем, Александар Кирацовски изјави дека ДУИ и Демократската партија на Турците се приклучиле на ВМРО-ДПМНЕ во, како што рече,...

Македонија 27.12.19 | 13:21

Шекеринска, Филипче, Богоев, Јанева, Кирацовски биле чести гости во домот на Јовановски

Драгана Колевска, која работела во домот на Бојан Јовановски, ги наброја политичарите кои доаѓале кај него дома. Доаѓаа Радмила Шекеринска, Катица Јанева, Стефан Богоев,...

Македонија 20.12.19 | 18:19

Кирацовски за в среда најави јавна расправа за Изборниот законик

Александар Кирацовски, претседател на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците на денешната средба со новинарите соопшти дека в среда на седница ќе...