Ознака: Александар Кирацовски
Македонија 14.02.20 | 17:45

Душко Млекарот: Кирацовски и Боки вршеа притисок врз градоначалничката на Битола за парцели за старечки домови

Александар Кирацоски и Бојан Јовановски заедно се забавуваат со парите од Рекет, ова го пишува Душко Илиевски – Млекарот на својот Фејсбук профил. Спред Илиевски,...

Македонија 14.02.20 | 12:20

Сакате ли да се потпишам на овој лист и да одиме на избори?

Собраниската седница на која треба да Законот за јавно обвинителство е паузирана по барање на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски. Претходно...

Црна хроника 11.02.20 | 14:38

Кирацовски сакал да ги смири Боки и Зоран Божиновски

Бојан Јовановски имал комуникација и со новинарот Зоран Божиновски. Во една од пораките Божиновски му објаснува дека Александар Кирацовски настојува тие двајца да...

Македонија 25.01.20 | 13:16

Кирацовски ќе го донесе Јовески на дебата за Законот за обвинителство

Јавна дебата за Законот за јавно обвинителство ќе има, и на неа ќе присуствува државниот обвинител Јовески. Тој како Претседател на комисијата за политички систем и...

Македонија 13.01.20 | 14:11

Кирацовски: И ДУИ не сака поништување на лустрацијата

Претседателот на Комисијата за политички систем, Александар Кирацовски изјави дека ДУИ и Демократската партија на Турците се приклучиле на ВМРО-ДПМНЕ во, како што рече,...

Македонија 27.12.19 | 13:21

Шекеринска, Филипче, Богоев, Јанева, Кирацовски биле чести гости во домот на Јовановски

Драгана Колевска, која работела во домот на Бојан Јовановски, ги наброја политичарите кои доаѓале кај него дома. Доаѓаа Радмила Шекеринска, Катица Јанева, Стефан Богоев,...

Македонија 20.12.19 | 18:19

Кирацовски за в среда најави јавна расправа за Изборниот законик

Александар Кирацовски, претседател на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците на денешната средба со новинарите соопшти дека в среда на седница ќе...

Македонија 19.12.19 | 16:21

Кирацовски: Не знам кои се побудите на Талат Џафери да спречи јавна расправа за толку битно прашање

Откако претседателот на Собранието Талат Џафери го соопшти ставот дека Јавна дискусија за измените на Изборниот законик, во скратена постапка, не може да се организира,...

Македонија 14.11.19 | 11:47

Кирацовски со предлог да не застаруваат кривичните дела за фунционерите

По застарувањето на кривичното дело во случајот „Траекторија“ за поранешниот премиер Никола Груевски, пратеникот Александар Кирацовски ќе поднесе предлог Закон...

Македонија 09.10.19 | 13:27

Кирацовски: Не се препознавам во осомничениот функционер

Пратеникот Александар Кирацовски вели дека тој не се препознава во соопштението на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, во кое се вели дека...

Твитови 29.09.19 | 16:23

Како изгледа добро CV во Македонија?

🇩🇪 повелете моето CV 🇮🇹 повелете моето CV 🇳🇱 повелете моето CV 🇪🇸 повелете моето CV 🇬🇧 повелете моето CV 🇲🇰 мене Кирацовски ме прати — Професорот (@the_machine10) September...

Македонија 29.09.19 | 09:25

Следиме слобода на медиумите

Додека власта од една страна декларативно тврди дека е за слобода на медиумите, од друга страна се тужат медиуми, се вршат полициски упади во новинарски редакции. Еден...

Вести 27.09.19 | 14:04

Оркестрираниот напад врз медиумите продолжува: Кирацовски го тужи лично директорот на Република

Пораката од вчерашниот протест на МАН пред Обвинитеството не допре до власта, која е решена по секоја цена да им ја затвори устата и да им го одземе перото на критички...

Македонија 21.09.19 | 23:09

Кирацовски пред да влезе во политика одгледуваше полжави, но бизнисот му пропадна

Пред да влезе во политика Александар Кирацовски одгледуваше полжави, но бизнисот му пропадна, открива Душан Илиевски, на јавноста познат како Душко Млекарот. Млекарот...

Македонија 19.09.19 | 17:52

Душко Млекарот го потсети Кирацовски: Градоначалничката му се жалеше од тебе на Рикер

Битолчанецот Душко Илиевски, член на СДСМ, не пропушти да реагира на заканите со тужби од пратеникот Александар Кирацовски упатени до „Република“. Илиевски го прашува...

Македонија 19.09.19 | 16:36

Кирацовски упорен да ја тужи „Република“, за „пребегнатото лице“ Душко Млекарот нема три чисти

Поранешниот генерален секретар на СДСМ Александар Кирацовски не ја напушта старата практика да им се закнува на медиумите кои од неговата маленкост не прават величина. Осамна...

Македонија 19.09.19 | 15:35

За адвокатот на Кирацовски важно е да се демантира нешто, па тоа да е и ништо

Адвокатот Трајче Арсов од Велес до „Република“ упати демант и барање за извинување во врска со текстот објавен на 18 септември 2019 година, насловен „Адвокатот на Кирацовски...

Македонија 18.09.19 | 19:16

Адвокатот на Кирацовски е бизнисменот кој ја хакнал Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп“

Адвокатот Трајче Арсов, кој го застапува поранешниот генерален секретар на СДСМ Алескандар Кирацовски во неговите закани за тужби против медиуми кои пренесуваат обвинувања...

Скопје 16.09.19 | 13:58

Боки 13 и Кирац на автобуска станица: Свирете ја Затвор, затвор тивко полека

Плакати со „единствената“ заедничка фотографија од Боки 13 и пратеникот Александар Кирацовски се најдоа на неколку автобуски постојки во Скопје. Свирете ја затвор,...

Економија 12.09.19 | 21:40

Душко Млекарот ја прозва Ленче Николовска за проневера, а не го заборави ни Кирацовски

На изборот на успешни земјоделци современото земјоделство претставено си еден штанд гајба јаболка, а за претставување успешните земјоделци требало да платат 12 илјади...