Ознака: Александар Филиповски
Скопје 17.10.21 | 20:44

Цанде не го сакаат во маало, губи во својата улица

Кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром Александар Филиповски – Цанде не ги собра мнозинството на гласови во неговата улица, велат неофицијалните резултати...

Македонија 15.10.21 | 22:31

Какви тендери добиле блиски фирми на кандидати на власта?

Опозицијата обвини дека компании на роднини и партнери на кандидати на СДСМ за градоначалници добиле многу вредни тендери во изминатиот период. Меѓу нив е и кандидатот...

Скопје 15.10.21 | 20:59

Дебатите ме убедија дека Цанде е далеку под нивото на Тимчо, вели Бојан Велевски

Комичарот Бојан Велевски јавно му изрази поддршка на кандидатот за градоначалник на Општина Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, зошто, како што вели,...

Економија 13.10.21 | 09:23

Семејната фирма на Цанде доби тендер вреден 2,9 милиони евра од Македонија пат

„Технокомерц“, семејната фирма на поранешниот пратеник на СДСМ, сега нивен кандидат за градоначалник на Општина Аеродром, Александар Филиповски – Цанде, е добитник...

Скопје 12.10.21 | 20:26

Филиповски: Планираме младински центар, но и активни центри за стареење на највозрасните

Нашата понуда е јасна, програмата ја креиравме заедно со вас, во Ново Лисиче ќе направиме нов објект на градинка, со што ќе се зголемат капацитетите за згрижување на...

Скопје 08.10.21 | 20:41

Филиповски: Станува реалност сликата на повторно миење на улиците со цистерни

Кандидатот за градоначалник на Аеродром, Александар Филиповски, изјави дека сликата на повторно миење на улиците со цистерни станува реалност во Аеродром. Значително...

Скопје 08.10.21 | 19:51

Муцунски побара, но Филиповски не се огради од срамните гестикулации на Заев

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Аеродром, Тимчо Муцунски вечерва побара од својот противкандидат Александар Филиповски од СДСМ да покаже трошка...

Скопје 08.10.21 | 19:22

Филиповски: Ќе купиме нови машини за чистење не само на улиците туку и на плочниците во Аеродром

Кандидат за градоначалник за Аеродром од СДСМ, Александар Филиповски, во емисијата „Само Вистина“ изјави дека зголемениот сообраќај може да се реши со различни излези...

Скопје 08.10.21 | 10:29

Цанде во Аеродром ќе гради, не една, не две, туку три подземни монтажни гаражи…во еден мандат!

Откако кандидатот за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, „го проби“ тунелот под Кале и се пофали со друг, проект почнат од времето на Коце Трајановски,  неговиот...

Скопје 07.10.21 | 22:35

Цанде: Признавам, политиката не ми е сѐ во животот, имам бизниси

Кандидатот за градоначалник на Аеродром Александар Филиповски Цанде смета дека спомнувањето на неговото транзициско семејство на овие локални избори е само затоа...

Скопје 07.10.21 | 20:30

Филиповски, Герасимовски, Темелковски, Смилевски се деца на транзициските олигарси на СДСМ од 90-тите

Мислам дека тука покажавме една големина и една широчина како политичка партија што и всушност ова раководство не го прави првпат. Покажуваме дека сакаме да шириме...

Скопје 07.10.21 | 20:11

Филиповски: Цистерни ќе ги мијат сервисните улици во Аеродром

Следува зајакнување на капацитетите на комуналните служби во општина Аеродром. Сервисните улици по сите населби ќе се мијат со цистерни. Оваа механизација, ќе придонесе...

Твитови 06.10.21 | 22:42

Цанде и химната: Изгубен во свемирот

Цанде и химнатаИзгубен во свемирот pic.twitter.com/l6upCpGz2b — Kuglica (@Kuglica6) October 6, 2021

Скопје 06.10.21 | 14:36

Филиповски бил осуден за пртепување: Лицето било на смртна постела

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на општина Аеродром истакна дека кандидатот на СДСМ за Аеродром е лице осудувано за нанесување...

Скопје 06.10.21 | 14:21

Николоски: Филиповски живее на Водно, во хациендите на браќата Филиповски, богаташи од транзицијата

Кандидатот на СДСМ за Аеродром, Филиповски живее на Водно, а не во Аеродром, во хациендите изградени од браќата Филиповски кои го пропаднаа ОХИС и македонското стопанство,...

Скопје 05.10.21 | 21:39

Шилегов: Најдоброто за Скопје и Аеродром продолжува со Смарт сити Скопје и финансиска поддршка за младите

За разлика од порано кога ВМРО-ДПМНЕ за Скопје 2014 инвестираше 700 милиони евра во стиропор, камен и бронза, во само 1 километар квадратен во центарот на градот, на Аеродром...

Скопје 03.10.21 | 20:14

Лисичани побараа чистота, Филиповски им вети цистерни и мобилна апликација

Во програмата „Најдоброто за Аеродром“ имаме повеќе проекти за развој на Лисиче (и деловите „Тодор Чангов“ и „Ѓорги Капчев“). Планираме целосна реконструкција на...

Скопје 03.10.21 | 15:51

Филиповски: Субвенции за еко – начин на греење во Долно Лисиче

„Во Долно Лисиче претстои подобрување на основната инфраструктура: водоводна мрежа на улица „12“, обнова на улица „2“, како и ново улично јавно осветлување“, ова го...

Скопје 02.10.21 | 14:26

Откриен стар грев на кандидатот на СДСМ за Аеродром: Филиповски бил условно осуден за нанесување тешка телесна повреда

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на Аеродром, Александар Филиповски, во 2005-2006 година бил осуден условно на 1 година затвор за нанесување тешки телесни повреди на...

Скопје 02.10.21 | 14:04

Филиповски ветува 20 километри нови вело – патеки по сервисните улици во Аеродром

Во претстојните четири години, ќе изградиме најмалку 20 километри нови вело – патеки по сервисните улици, кои ќе се надоврзуваат на велосипедските патеки во должина...