Ознака: алах акбар
Свет 30.10.20 | 19:44

„Алах акбар“ ечеше сред полициски час во Франција, со турски знамиња се протестираше против Ерменија

Десетици турски националистички активисти маршираа во Дижон против Ерменија, непочитувајќи го полицискиот час, со многу знамиња и извикувајќи го слоганот „Алах акбар“....

Свет 16.10.20 | 21:27

Вознемирувачко видео од местото на нападот во Париз

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе го посети предградието на Париз, Конфлан Сент-Онорин, каде беше обезглавен наставник од родител на ученик, кој за време на...

Свет 16.10.20 | 20:36

Родител му ја отсекол главата на наставник зошто на децата им покажал карикатура од Мухамед

Француската полиција вечерва застрела маж кој претходно со нож нападна друго лице во близина на Париз и го обезглави. Обвинител за антитероризам изјави дека се истражува...

Твитови 29.05.20 | 20:31

„Алах Акбар“ ечеше во Кочани

Алах Акбар ечеше во Кочани pic.twitter.com/vYkctTjpQy — Суверенист (@anKXshV0WkmDXxO) May 29, 2020