Ознака: афери
Македонија 14.12.20 | 10:43

Аферите на Заев, наспроти гревовите на Мицкоски: Поткуп со милиони евра или вежбање во теретана

Политичката сцена во државава изобилува со негативни вести. Едниот табор на дневна основа лиферува вести за своите противници, исто како и противничкиот табор. Од таквата...

Македонија 03.10.20 | 20:37

Аферите на власта беа испишани пред Обвинителството: „Се слушаме ли, обвинителке Вилма“?

„Се слушаме ли, обвинителке Вилма“ ечеше пред Обвинителството на вечерашниот протест. Народот испрати пораки дека во државата не владее правда. Пред обвинителството...

Македонија 12.01.20 | 12:33

Најлошо е пред падот

Никола Србов Обично велиме, кога империите паѓале, тогаш се случувале најголемите катастрофи – насилие, криминал, корупција, самоволие, терор, беззаконие, безумие…...

Македонија 30.09.19 | 13:40

Пендаровски: Расчистувањето на последните афери е тест за правната држава

Правна сигурност е предуслов и за банкарскиот сектори и за бизнисот, со неа е поврзан и процесот на иселување на младите, иако се направени позитивни чекори од 2016 година...