Категорија: Интима
Републиканка на денот 04.01.19 | 06:31

4.01.2019


Републиканка на денот 03.01.19 | 06:31

3.01.2019


Интима 02.01.19 | 12:01

Научни истражувања потврдуваат дека редовниот секс го забавува стареењето

Секс не е само игра и забава, а науката докажа дека има и големи здравствени предности. Преку секс може да се ослободите од стресот, да го подобрите квалитетот на сонот,...

Републиканка на денот 02.01.19 | 06:31

2.01.2019


Интима 01.01.19 | 19:53

Ако не го користите, пенисот може да се смали

Мажите кои немаат редовен секс би требало веднаш да ги менуваат своите навики, затоа што според статистиката, би можеле да останат без неколку сантиметри меѓу нозете. Порталот...

Републиканка на денот 01.01.19 | 06:31

1.01.2019


Интима 31.12.18 | 23:40

За подолг живот и здравје во 2019 – имајте секс!

Сексот не е само забава и игра, туку е исклучително полезен и за здравјето – тој ги намалува стресот и крвниот притисок, го олеснува спиењето, го зајакнува имунитетот...

Интима 31.12.18 | 21:39

Кои мажи се најлоши во кревет… професијата открива

400 жени учествувале во истражувањето на магазинот Redbook кое открило дека професијата со која се занимаваат мажите, има големо влијание на нивните вештини во кревет! „Она...

Републиканка на денот 31.12.18 | 06:31

31.12.2018


Интима 30.12.18 | 23:56

Професијата открива кои мажи се најдобри во кревет

400 жени учествувале во истражувањето на магазинот Redbook кое открило дека професијата со која се занимаваат мажите, има големо влијание на нивните вештини во кревет! „Она...

Републиканка на денот 30.12.18 | 06:31

30.12.2018


Интима 29.12.18 | 18:01

Пет причини зошто шансите за секс се поголеми во зима отколку во остатокот од годината

Временската прогноза и многу влијае врз сексуалниот живот, а на претстојните минус температури треба да им се радувате. Бројни истражувања покажаа дека шансите за секс...

Интима 29.12.18 | 09:13

Сексот како лек

Сексот не е само забава и игра, науката вели дека има неверојатна корсти за здравјето. Освен што помага во ублажувањето на стресот, го олеснува спиењето, го намалува...

Републиканка на денот 29.12.18 | 06:31

29.12.2018


Интима 28.12.18 | 21:52

Сакала да го изненади со секси чорапи, а тој ѝ ја скршил ногата

Австралијка сакала да го изненади сопругот со секси црни чорапи, а тој ѝ ги скршил нозете, всушност сакајќи да ја заштити жената. Чорапите имале дизајн на змија. Кога...

Републиканка на денот 28.12.18 | 06:31

28.12.2018


Интима 27.12.18 | 21:25

Мислите дека знаете да се бакнувате?

Сите мислиме дека сме вистински професионалци кога е во прашање бакнувањето, но само помалку од половина се блиску до тоа. Премногу јазик Еден од најлошите сценарија...

Интима 27.12.18 | 18:45

Станија е на работ на нервен слом – Ѝ го украле филмот за возрасни

Станија Добројевиќ во моментов е во Мајами и се подготвува да се врати во резлното шоу Задруга. Последните денови пред влегувањето сталетата ги користи вежбајќи. За...

Републиканка на денот 27.12.18 | 06:31

27.12.2018


Републиканка на денот 26.12.18 | 06:31

26.12.2018