Ознака: бранко тричковски
Македонија 30.03.21 | 12:20

Тасевски: Овој инТЕЛЕктуалецот, планирате да го вакцинирате и да го врзете или уште ќе шета без корпа на муцката?

Актерот Сашо тасевски иронично ја коментира објавата новинарот Бранко Тричковски, кој на социјалните мрежи напиша дека починал пратеникот Антонио Милошоски. Овој...

Македонија 30.03.21 | 09:35

Ова што го прави платеникот на пропагандниот тим на власта, е навистина мрачно и затруено со слепа омраза

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, на социјалните мрежи реагира за објавата на Бранко Тричковски, новинарот близок до власта и до СДСМ, дека Милошоски починал. Вчера...

Македонија 29.03.21 | 15:00

Болен статус на некрофилот Тричковски: Загинал Антонијо Милошоски!?

Новинарот Бранко Тричковски, познт по своите навредливи, невкусни постови, повторно ја прелеа чашата. Овојпат со морбиден пост во кој посочува дека загинал Антонијо...

Македонија 25.03.21 | 08:41

Тричковски: Навивам за Албанците, исечзнувањето на Македонците е мала жртва за да исчезне ВМРО

Нови провокации од новинарот Бранко Тричковски, познат како голем поддржувач на СДСМ и Зоран Заев. Овојпат за контроверзниот Тричко, до чија маленкост МВР и ОЈО рака...

Македонија 02.03.21 | 09:14

Милески: Кога ќе умре Тричко три дена ќе трпам, а потоа со огромно задоволство ќе му се помочам на гробот

Кога ќе умре Тричко и ќе почнат да го јадат црви, три дена ќе трпам, а потоа со огромно задоволство ќе му се помочам на гробот додека има нешто во мочниот меур. Хаха! Е тоа...

Твитови 25.12.20 | 13:02

Бугарија ни дава историја, вакцина, пари, пасоши, идентитет, кој к.. сакате повеќе

Бугарија ни дава историја, вакцина, пари, пасоши, идентитет, кој кур сакате повеќе!? Бранко Тричковски, новинар Бугарија ни дава историја, вакцина, пари, пасоши, идентитет,...

Македонија 30.10.20 | 13:02

Мицкоски: Ах бре, Заев, до тоа дереџе ли дојде да ми претскажуваш смрт преку Тричковски?

Идеологот на политиките на Зоран Заев, поранешниот новинар Бранко Тричковски, своите некрофилните потреби повторно ги задоволува преку повикување на смртта на Христијан...

Македонија 30.10.20 | 13:00

Ќе се погрижат ли ЈО и МВР конечно за сејачот на говор на омраза: Тричковски му посака болна смрт на Мицкоски

Потентниот некрофил на македонската политичка сцена повторно ја повикува смртта на претседателт на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Поранешниот новинар Бранко Тричковски...

Македонија 28.07.20 | 13:13

Ќе реагира ли некој: Тричковски напиша дека Гоце загинал на е*ење, а Даме на пиење

Еден од најголемите поддржувачи на СДСМ и Зоран Заев новинарот Бранко Тричковски со нови навреди за Рашела Мизрахи и за револуционерите Гоце Делчев и Даме Груев. Според...

Балкан 14.05.20 | 18:50

Каракачанов: И Тричковски и многу други во времето на Заев тврдат дека Македонците биле Бугари пред 1944-та

Не е само Денко Малески, туку и многу други во времето на Заев, кажуваат дека Македонците до 1994 биле Бугари, а Гоце Делчев и целата дејност на ВМРО, биле бугарски – изјави...

Црна хроника 20.04.20 | 17:23

Кривична пријава против Тричковски за ширење навреди и закани кон Мицкоски

Mинистерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против колумнистот Бранко Тричковски бидејќи „ширел навредлива и заканувачка содржина кон претседател...

Македонија 14.04.20 | 12:14

Стоилковски побара веднаш да се поднесе кривична пријава за говор на омраза против Бранко Тричковски

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски побара веднаш да се поднесе кривична пријава против новинарот Бранко Тричковски за ширење на говор на омраза. Според Стоилковски,Грозомориите...

Македонија 14.04.20 | 10:15

ВМРО-ДПМНЕ: Говорот на омраза на Тричковски е директно стимулиран од Заев и СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува говорот на омраза на Бранко Тричковски вокој тој посакува смрт на Христијан Мицкоски.Таквиот најнов говор на омраза е само пресликување...

Македонија 07.02.20 | 20:04

Тричковски продолжува: Ако им помогне Мизрахи, можеби можат да ми се фатат за ку***

Навидум објаснување, но со многу навреди, пцовки, вулгарности и омраза – вака звучи новиот статус на новинарот Бранко Тричковски откако се крена врева за неговиот...

Македонија 07.02.20 | 14:32

И СДСМ го осудува говорот на омраза на Тричковски

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија најостро ги осудува сите облици на говор на омраза, антисемитизам и какво било друго директно или индиректно омаловажување...

Македонија 07.02.20 | 13:33

По навредите кон Мизрахи: МВР најавува кривична за Тричковски

Министерството за внатрешни работи се огласи по бруталниот говор на омраза на новинарот и колумнист Бранко Тричковски. При следење на интернет содржини со цел утврдување...

Македонија 07.02.20 | 10:56

Ниските напади и говорот на омраза имаат адреса – „Бихаќка“

Удари под појас, валкани игри, лажни вести…СДСМ сè повеќе ги фаќа паниката од губење на власта и парламентарните избори, па со своите веќе проверени ниски тактики...

Македонија 07.02.20 | 09:04

Тричковски против оние кои го искритикуваа : Пи*ка ви лепа материна глупантропска!

Во својот веќе познат стил, со жесток говор на омраза и со сочни пцости, колумнистот на „Слободен печат“ Бранко Тричковски им одговори на луѓето кои го критикуваа неговиот...

Македонија 06.02.20 | 22:48

„Слободен печат“ добил многу повеќе од 238.000 евра од Владата

Како дел од субвенциите на владата за медиумите, односно еднократна субвенција за печатен медиум, „Слободен печат“ добил 238 илјади евра, објави вечерва портпаролот...

Македонија 06.02.20 | 22:19

ВМРО-ДПМНЕ го осудува говорот на омраза на Тричковски зад кој стои СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ со жестока осуда за говорот на омраза зад кој стои директно СДСМ, надлежните жестоко да реагираат, се вели во соопштението на опозициската партија по повод...