Ознака: бранко тричковски
Македонија 28.07.20 | 13:13

Ќе реагира ли некој: Тричковски напиша дека Гоце загинал на е*ење, а Даме на пиење

Еден од најголемите поддржувачи на СДСМ и Зоран Заев новинарот Бранко Тричковски со нови навреди за Рашела Мизрахи и за револуционерите Гоце Делчев и Даме Груев. Според...

Балкан 14.05.20 | 18:50

Каракачанов: И Тричковски и многу други во времето на Заев тврдат дека Македонците биле Бугари пред 1944-та

Не е само Денко Малески, туку и многу други во времето на Заев, кажуваат дека Македонците до 1994 биле Бугари, а Гоце Делчев и целата дејност на ВМРО, биле бугарски – изјави...

Македонија 14.04.20 | 12:14

Стоилковски побара веднаш да се поднесе кривична пријава за говор на омраза против Бранко Тричковски

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски побара веднаш да се поднесе кривична пријава против новинарот Бранко Тричковски за ширење на говор на омраза. Според Стоилковски,Грозомориите...

Македонија 14.04.20 | 10:15

ВМРО-ДПМНЕ: Говорот на омраза на Тричковски е директно стимулиран од Заев и СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува говорот на омраза на Бранко Тричковски вокој тој посакува смрт на Христијан Мицкоски.Таквиот најнов говор на омраза е само пресликување...

Македонија 07.02.20 | 20:04

Тричковски продолжува: Ако им помогне Мизрахи, можеби можат да ми се фатат за ку***

Навидум објаснување, но со многу навреди, пцовки, вулгарности и омраза – вака звучи новиот статус на новинарот Бранко Тричковски откако се крена врева за неговиот...

Македонија 07.02.20 | 14:32

И СДСМ го осудува говорот на омраза на Тричковски

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија најостро ги осудува сите облици на говор на омраза, антисемитизам и какво било друго директно или индиректно омаловажување...

Македонија 07.02.20 | 13:33

По навредите кон Мизрахи: МВР најавува кривична за Тричковски

Министерството за внатрешни работи се огласи по бруталниот говор на омраза на новинарот и колумнист Бранко Тричковски. При следење на интернет содржини со цел утврдување...

Македонија 07.02.20 | 10:56

Ниските напади и говорот на омраза имаат адреса – „Бихаќка“

Удари под појас, валкани игри, лажни вести…СДСМ сè повеќе ги фаќа паниката од губење на власта и парламентарните избори, па со своите веќе проверени ниски тактики...

Македонија 07.02.20 | 09:04

Тричковски против оние кои го искритикуваа : Пи*ка ви лепа материна глупантропска!

Во својот веќе познат стил, со жесток говор на омраза и со сочни пцости, колумнистот на „Слободен печат“ Бранко Тричковски им одговори на луѓето кои го критикуваа неговиот...

Македонија 06.02.20 | 22:48

„Слободен печат“ добил многу повеќе од 238.000 евра од Владата

Како дел од субвенциите на владата за медиумите, односно еднократна субвенција за печатен медиум, „Слободен печат“ добил 238 илјади евра, објави вечерва портпаролот...

Македонија 06.02.20 | 22:19

ВМРО-ДПМНЕ го осудува говорот на омраза на Тричковски зад кој стои СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ со жестока осуда за говорот на омраза зад кој стои директно СДСМ, надлежните жестоко да реагираат, се вели во соопштението на опозициската партија по повод...

Македонија 06.02.20 | 20:47

МАН: Тричковски треба да биде санкциониран, „Слободен печат“ да се огради од неговите ставови

Македонската асоцијација на новинари (МАН) најостро го осудува антисемитскиот говор на омраза од колумнистот на „Слободен печат“ Бранко Тричковски. Гласноговорникот...

Македонија 06.02.20 | 18:26

Гласноговорникот на Заев со брутален говор на омраза и антисемитизам кон Мизрахи

Санкциите за говор на омраза на социјалните мрежи важат за сите, освен за миленикот на СДСМ, „новинарот“ Бранко Тричковски. Во негов стил, ако тоа може да се нарече стил,...

Твитови 17.11.19 | 15:07

Тони Михајловски им фаќа сеир на Тричковски – Милчин – Героски

Не може човек да не ужива во овој пиздунски триаголник. Па макар и да е првиот осуден за говор на омраза.

Македонија 16.11.19 | 20:09

Героски за постот на Тричковски: Ова е говор на омраза што поттикнува на насилство

Новинарот Бранко Героски на својот профил на фејсбук пишува дека постот кој го објавил Бранко Тричковски е говор на омраза што поттикнува насилство. Кога ја сечев јапонската...

Македонија 16.11.19 | 13:38

Додека ОЈО мижи, Тричковски ќе сече глави – овојпат е дојден по главата на Владе Милчин

Некрофилниот поддржувач на владата и политиките на СДСМ продолжува да шири морбидни закани по социјалните мрежи, откако сите медиуми каде што објавуваше од време н...

Македонија 16.09.19 | 15:42

Арсовски: Да прекине говорот на омраза од сите страни

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски го осудува дискриминирачкиот и шовинистички коментар кон обвинителката Фатиме Фетаи на новинарот Љупчо Златев објавен на...

Македонија 16.09.19 | 15:05

Осуди за говорот на омраза од Тричковски кон децата на Мицкоски

Новинарот близок до власта, Бранко Тричковски, со ужасен говор на омраза кон децата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. На својот Фејсбук профил, каде жестоко...

Македонија 16.09.19 | 12:27

Пионот на Заев, Тричковски со омраза и навреди – Дали ќе реагира народниот правобранител?

Еден од главните медиумски промотори на Заев и неговата влада кој неретко користи навредлив и вулгарен вокабулар, Бранко Тричковски, во својот последен Фејсбук статус...

Македонија 03.07.19 | 13:38

Тричковски против колегите: Нема новинари, нема што да се брани, се треба да се растури!

Бранко Тричковски посвети Фејсбук статус за новинарите во Македонија, порачувајки дека нема новинари во земјата, нема што да се брани…     „Прашање е дали во...