среда, 23 јули 2014 | Вести: 0

Македонија

ubistvo-aerodrom-1

Децата во шок прашувале: Кога ќе дојде мама да тргнеме за Грција?

Две дечиња на возраст од седум и девет години останаа без својата мајка и тетка откако денеска за нив непознат маж им ги уби најмилите...
fb jani

Макрадули: Ниту еден пратеник од минатиот состав немаше да ја предаде Шекеринска

Јани Макрадули, поранешниот пратеник на СДСМ на својот Фејсбук профил јавно проговори за изборот на новото раководство на партијата...
makedonsko albansko zname (8) (Custom)

Албанската влада глува на барањата на Македонците за територијалната поделба

Албанската влада на премиерот Еди Рама се оглуши на острите реакции и барања на припадниците на македонското и грчкото малцинство...
solza-grceva-4

Јакимовски: Вратите на ГРОМ се отворени за Солза, Роза и Љубица

Вратите на ГРОМ се отворени за Роза Топузова– Каровска, Љубица Буралива и Солза Грчева, вели во интервју за Алфа, лидерот на ГРОМ и...
vasko naumovski

Васко Наумовски нов преговарач за името

Д-р Васко Наумовски е новиот македонски преговарач за името, дознава ТВ Алфа од високи извори во преговарачкиот процес. Наумовски бил...
силување

Влегол низ прозорец кај сосетката, па ја силувал

Дваесет и четиригодишно момче е уапсено откако силувало 40-годишна жена во Скопје. Според информациите на МВР, инцидентот се случил...
2resen500

Силно невреме во Ресенско (ФОТО)

Попладнево околу 15 часот, невреме  проследено со засилени грмежи и град го зафати Ресен. Градот, кој паѓаше околу 10-тина минути со големина...
smok2

Во Кратовско фатен смок долг 2,5 метри

Голем смок бил фатен во атарот на кратовското село Филиповци, јави „Сител“. Змијата е долга 2,5 метри и не е опасна. Сепак, граѓаните...
1815801334613633902822805050n

Боксерот што ги уби сестрите во скопски Аеродром (фото)

Триесетишест годишниот боксер Игор С. е убиецот на двете сестри во Аеродром. Тој меѓу пријателите е познат под надимакот Боксач.
Stevce-Jakimovski-int-2014-top

Јакимовски: Трик на Заев за да избегне одговорност – наместо за катастрофалниот пораз, се збори за враќање во Собрание

Враќањето на СДСМ во парламентот е прашање на недели или месеци, вели во интервју за Алфа, лидерот на ГРОМ и градоначалник на Карпош,...
бактерии-3

Бактерија листерија: Уште едно лице во критична состојба

Едно лице кај кого е лабораториски потврдено присуство на бактеријата листерија и со дијагноза менинго енцефалитис е во критична здравствена...
sasa-mitrev

Митрев: Ќе го разрешам деканот ако доцентите ги исполнуваат условите, ако не ги исполнуваат, нека се повлечат

Како ректор на Универзитетот  „Гоце Делчев” од Штип, во кој сум од првиот момент од создавањето на оваа институција, чувствувам...
ubistvo-aerodrom-5

Наташа и Билјана се жртви на убиецот во Аеродром

Се работи за двојно убиство во кое жртви се две сестри од Скопје на возраст од 31 и 34 години. Едната жртва е Наташа, 34 години, а другата...
ubistvo-aerodrom-8

Видео од местото каде маж им пресуди на две жени, па се самоуби

Двојно убиство и самоубиство во скопски Аеродром. Маж уби две жени и се самоуби пред очите на децата на една од жртвите. МВР во моментот...
ubistvo-aerodrom-1

Убиените не биле во роднинска врска со убиецот, децата воопшто не го познавале?!

Двете убиени жени не биле во роднинска врска со убиецот, велат соседите од зградата со број 44 на булеварот АВНОЈ. Според нив, убиената...