понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

Култура

Култура

Дела од словенечки, хрватски, српски, црногорски и босанско – херцеговски автори од колекцијата на Националната галерија на Македонија

На 17 октомври (среда), во објектот Чифте амам, во 19 часот ќе се отвори изложбата со наслов  „Дела од словенечки,...

Top