понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

Македонија

Македонија

Мицкоски: Исмајловска, Канческа – Милевска, Мукоски, Александрова, Арнаудов, Василевски и Рамчиловиќ не се повеќе членови на ВМРО-ДПМНЕ

На предлог на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Извршниот комитет на партијата, кој заседаваше вечерва по изгласувањето...

Top