вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Архива по таг: интервју

Македонија

Претседателот Иванов во интервју за унгарската национална телевизија: Нема да го дадам мандатот на некој што прифатил платформа од туѓа држава

Се додека не бидат отстранети правната и политичката пречка не можам да го доделам мандатот за составување на...

Top