понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 85 ново

Архива по таг: топ

Македонија

Мицкоски: Исмајловска, Канческа – Милевска, Мукоски, Александрова, Арнаудов, Василевски и Рамчиловиќ не се повеќе членови на ВМРО-ДПМНЕ

На предлог на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Извршниот комитет на партијата, кој заседаваше вечерва по изгласувањето...

Македонија

Пратениците стравуваат за личната и безбедноста на нивните семејства – низ собраниските ходници Заев не бира средства за уцена

Продолжението на 60-тата пленарна седница на Собранието на Република Македонија, на која треба да се гласа за уставни...

Top