сабота, 21 јули 2018 | Вести денес: 62 ново

Архива по таг: Христијан Мицкоски

Македонија

Мицкоски: Македонците не се признато малцинство во Грција, а со договорот на Заев и Ципрас, тие нема да бидат признаени ниту од Македонија

-Македонија заслужува подобро, заслужува европска иднина, Македонија место на среќни, гордни и достоинствени...

Македонија

Мицкоски со аманет до синовите: Кога ќе чекорите во животот, бидете горди, со исправена глава, борете се за вашата втора мајка Македонија

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ на синоќешниот митинг пред Владата каде што побара предвемени парламентарни...

Top