Ознака: Ана
Црна хроника 01.08.21 | 18:23

Пронајдена е исчезнатата скопјанка Ана

Скопјанката Веселинка Димова денес молеше за помош на социјалните мрежи, објавувајќи дека нејзината ќерка Ана искезнала. Сега таа објави убава вест – девојката е пронајдена. Ја...

Македонија 30.01.21 | 15:14

Маричиќ разговарал со Ана, една од жртвите на „Јавна Соба“

Министерот за правда Бојан Маричиќ денеска се сретнал и разговарал со Ана, една од дeвoјките жртви на групата „Јавна Соба“. Како што соопштија од Министерството, Маричиќ...

Црна хроника 27.01.21 | 14:05

Ана истапи јавно: Денес жртва на Јавна соба сум јас, утре може да бидеш ти!

Една од девојките чии фотографии се најдоа во групата „Јавна соба“ одлучи јавно да зборува за нејзиниот случај и со тоа да помогне да се подигне свеста на јавноста...

Балкан 11.01.21 | 16:32

Ја запроси девојката на местото каде што за малку ќе загинеше во земјотресот: Љубовна приказна од Петриње

Хрватот Дејан Јаданиќ ја запросил својата сакана Ана Крзнаревиќ на рушевините во Петриње, на местото каде што за малку ќе го загубел животот, пред Домот на здравје во...

Калеидоскоп 21.05.20 | 19:10

Ана за сопругот Бастијан: Мојот соиграч и најдобар татко!!

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ дефинитовно го обожува својот сопруг,екс капитенот на Германија, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер. Убавата Ана тоа многу често...

Сцена 13.02.20 | 20:42

„Моето сонце“: Енрике и Ана ги покажаа првите фотографии од бебето

Енрике Иглесијас и Ана Курникова  неодамна му посакаа добредојде на нивното трето дете, а дури вечерва стана јасно кога точно беше родено бебето. 44-годишниот пејач и...

Музика 05.02.20 | 11:26

Суперхикс снимија нов музички спот за песната „Ана“

„Суперхикс“ снимија нов музички спот за песната „Ана“. Во спотот тие се восочни фигури, комплетно прекриени со пајажини, заборавени од сите и оставени на забот на...

Сцена 29.01.20 | 14:42

Енрике и Ана го очекуваат третото дете

Семејството на Енрике Иглесијас и Ана Курникова ќе се прошири за уште еден мал член. Шпанското списание „Hola“ објави дека славниот пар го очекува третото дете. ...

Музика 25.01.20 | 19:06

Влатко Стефановски ја доби најубавата честитка за роденден од Ана и Јан

Македонскиот гитарски виртуоз Влатко Стефановски наполни 63 години. Најубавата честитка Влатко ја доби од ќерката Ана и синот Јан. Тие на Инстаграм објавија фотографија...

Македонија 01.08.19 | 20:49

Игор и Ана Дурловски со децата ја пеат „Налеј, налеј“ и го честитаат Илинден

Оперските пејачи Игор и Ана Дурловски, во придружба на своите деца ја пејат „Налеј, налеј“ и со оваа песна сакаат да им го честитаат најголемиот празник, втори август,...