Ознака: затвореник
Калеидоскоп 05.04.19 | 20:10

Лицето кое тврдеше дека е исчезнато дете во 2011-та е поранешен затвореник

Лицето кое тврдеше дека е момченцето Тимоти Питцен од сојузната американска држава Илиноис кое исчезнало пред осум години, всушност е возрасен маж и поранешен затвореник,...

Црна хроника 31.03.19 | 21:53

Затвореник пуштен на еднодневен излез нападнат во парк шумата Гази Баба

Вчера попладне во СВР Скопје, вработен во Казнено-поправната установа „Затвор Идризово“ пријавил дека затвореникот Р.Р. (48) од Куманово, кој во петокот бил пуштен на...

Црна хроника 08.03.19 | 16:50

Пронајден хероин кај затвореник во штипскиот затвор

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ј.Д. (39) од Струмица, на издржување на казна затвор во Казно-поправниот дом Штип, поради постоење основи на сомнение дека сторил...

Свет 05.03.19 | 23:27

Затвореник во Франција тешко повреди двајца чувари

Специјалци на француската полиција упаднаа денеска попладне во затворот Конде сур Сартр каде 27-годишен радикализиран затвореник повреди тешко двајца чувари со керамички...

Црна хроника 11.02.19 | 00:10

Почина 38-годишен затвореник од „Идризово“

Осуденикот А.Л. (38) вчера починал во комплексот клиники „Мајка Тереза”. Претходно тој околу 20,40 часот од КПУ „Идризово” бил пренесен во болницата откако било пријавено...

Црна хроника 07.02.19 | 10:49

Затвореник од Идризово фатен во тетовско, излегол на викенд и не се вратил

Вчера попладне, околу 20 часот, во тетовското село Боговиње, лишен од слобода е 25-годишниот Н.И. од споменатото село, кој со наредба од КПУ „Идризово“ се барал за доиздржување...

Црна хроника 22.01.19 | 14:31

Затвореник во Идризово се обидел да се обеси со ремен, починал на пат кон Клиника

Вчера вработен во Казнено поправна установа „Идризово“ пријавил дека околу 15 часот во КПУ „Идризово“, затвореникот Г.Н. (45) од Кавадарци, се обидел да се обеси со ремен,...

Црна хроника 26.12.18 | 11:42

Затвореникот Александар од Идризово: Тука ме третираат како експериментален глушец

Системот на здравствената заштита во казнено – поправните установи во Македонија е лош и нефункционален. На затворениците, иако со Устав им е загарантирано правото...