Ознака: видео
Свет 15.04.24 | 13:26

Се се случувало во преносот во живо: Свештеник нападат за време на проповедта

Најмалку четири лица се повредени во напад со нож во црква во западниот дел на Сиднеј. Нападот се случил додека епископот водел богослужба, која била емитувана на интернет. На...

Македонија 15.04.24 | 13:15

Министерот откри како незаконски се потрошени 2,5 милиони евра во име на социјална помош

Министерот за труд и социјална политика Ѓоко Велковски денеска на прес-конференција посочи дека во период од јуни 2022 година до минатиот месец се дадени незаконски парични...

Македонија 15.04.24 | 12:27

Mисајловски: Одвратно е однесување на СДСM и Пендаровски кон Силјановска Давкова

Денеска сме повторно во Гази Баба, имаме чест денеска и заедно со заменик министерката за финансии Елена Петрова да разговараме со неколку компании, во цел на претседателската...

Музика 15.04.24 | 11:42

„Суперхикс“ на 16 април ќе го промовираат албумот „Сила и нервоза“

Во просториите на Домот на култура „Билјана Беличанец“ во скопската општина Кисела Вода на 16 април, вторник, од 12 часот, „Суперхикс“ ги покануваат сите на слушачка,...

Сцена 15.04.24 | 11:33

„Бисер балкански“ ечеше во салата „Борис Трајковски“: Магична ноќ со Жељко Самарџиќ, Бора Чорба и Калиопи

Во преполна сала и добра енергија помина концертот на Жељко Самарџиќ викендов во Скопје.  Гостинка на концертот беше Калиопи која со Самарџиќ  ја пее „Знам“, која ја...

Свет 15.04.24 | 10:55

Ќе ги спречи ли „Железната купола“ нападите од Иран?

Израелските одбранбени сили (ИДФ) објавија видео од пресретнување на беспилотно летало над областа Еилат. Уништувањето на борбеното беспилотно летало, за кое се верува...

Македонија 15.04.24 | 09:39

Пендаровски е извор на говор на омраза

Пендаровски е извор на говор на омраза, тој се смееше и аплаудираше додека  активист на СДС ја навредуваше Силјановска со сексистички коментари.Наместо да го земе микрофонот...

Македонија 14.04.24 | 22:23

Среде митинг ја навредуваат Силјановска Давкова и секоја една жена – Стево и Богданка се ќезат

Кандидатот на СДСМ, кој бара втор мандат да е претседател на Македонија, Стево Пендаровски, како да заборава дека сè уште е претседател, па на неговите митинзи го пробива...

Македонија 14.04.24 | 20:46

ВО ЖИВО: Народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода

Следете го во живо, народниот митинг во Кисела Вода – Македонија повторно горда!

Македонија 14.04.24 | 19:05

ВО ЖИВО: Народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

Следете го во живо, народниот митинг во Центар – Македонија повторно горда!

Македонија 14.04.24 | 13:39

Мисајловски: Ни треба голема мобилизација на овие избори

Денеска тука во Ѓорче Петров може да видите една преубава слика заедно министерот Стефан Андоновски, со пратеникот Бојан Стојаноски, заедно со градоначалникот Александар...

Фудбал 14.04.24 | 12:20

Вака треба да изгледа новиот стадион на Шкендија, каде ќе игра Тетекс?

Претставен е изгледот на новиот стадион на Шкендија кој треба да биде изграден. Со ова се наметнува прашањето каде ќе игра Тетекс на кој му е забрането да настапува на...

Македонија 14.04.24 | 12:09

Силјановска Давкова: По секој митинг се чувствувам помлада, поумна, посигурна, подостоинствена и погорда

После секој митинг се чувствувам помлада, поумна, посигурна, подостоинствена и погорда, заради вас, напиша Гордана Силјановска Давкова по вчерашниот митинг во Карош.

Македонија 14.04.24 | 11:29

Ковачки: Пендаровски е должен да одговори на граѓаните дали го прифаќа ултиматумот на ДУИ, претседател да се бира во Собранието?

Изјавата во очај на Стево Пендаровски дека ќе загубел во првиот круг на претседателските, меѓутоа дека ќе победел во вториот круг е само алиби за големиот пораз кој...

Македонија 13.04.24 | 14:45

Николоски: Канатларци за Пендаровски не постои, нити слушнал во животот, нити знае каде е на мапа

Денеска сме во посета на Општина Прилеп заедно со градоначалникот Јовчевски и кандидатите за пратеници да го најавиме големиот народен митинг кој се случува во понеделник...

Свет 13.04.24 | 14:36

Ирански командоси упаднаа на израелски брод: Се спуштиле од хеликоптер Ми-17 и го запленија пловилото

Иранската револуционерна гарда го заплени бродот „MSC Aries“ за кој вели дека е „поврзан со Израел“, јавува иранската државна новинска агенција ИРНА. Иранците најавија...

Македонија 13.04.24 | 14:19

Стојаноска: 24 Април е денот кога граѓаните ќе го заокружат бројот 2 за нашата кандидатка Гордана Силјановска Давкова

Денешниов ден сум со теренска агенда во општина Јегуновце, го започнав со средба со жители на селото Копанце и најинтересен момент ми беше што најмногу Албанците, жители...

Македонија 13.04.24 | 13:50

Мисајловски: Куманово има една преубава позитивна енергија и целата енергија води кон Силјановска Давкова

Еден убав ден во Куманово. Навистина ми е драго што гледам позитивна енергија. Денеска тука премногу млади луѓе, имаме авангарда од Куманово, уметници, луѓе што се препознатливи...

Свет 13.04.24 | 10:03

Најмалку четворица мртви во терористички напад во трговски центар во Сиднеј

Најмалку четири лица загинаа, а има и повредени во оружан инцидент во трговски центар во Сиднеј близу познатата плажа Бондај. Австралиската полиција потврди дека меѓу...

Скопје 12.04.24 | 15:51

Не изгорела Универзална сала, така ни се чинело, вели изведувачот

Во Универзалната сала изгоре елементот кој што требаше да биде дислоциран. Речиси 70 проценти е демонтиран материјалот кој беше во наша надлежност да го демонтираме....