Ознака: уапсен
Свет 18.09.19 | 19:45

Уапсен мажот кој се закануваше дека ќе го разнесе мостот во Киев

Украинските безбедносни сили го уапсија човекот кој се закануваше дека ќе го разнесе мостот „Метро“ во Киев, објавија украински медиуми. Полицијата го уапси напаѓачот...

Црна хроника 12.09.19 | 12:15

Уапсено момче од Арачиново, пренесувал 15 мигранти од Бангладеш

Вчера во 08:05 часот на местото викано „Костурник“, во атарот на селото Речица, полициски службеници го привеле И.А.(21) од с.Арачиново. При контрола на патничко моторно...

Црна хроника 02.09.19 | 18:08

Со „голф“ удрил во малолетничка и побегнал

Во селото Студеничани синоќа возач на „голф 2“ со ретровизорот удрил во малолетничка по што побегнал. Повреденото девојче се движело по улицата пред автомобилот да...

Црна хроника 22.06.19 | 12:45

Расчистено убиството на Иљашев, уапсен осомничен

Министерството за внатрешни работи во координација со јавното обвинителство го расчисти случајот со пронајденото тело во метално буре на 20 јуни, во вештачкото езеро...

Фудбал 18.06.19 | 11:01

Притворен Мишел Платини

Мишел Платини изутринава бил однесен во полициски притвор, во рамките на истрагата за доделувањето на Светското првенство во фудбал на Катар во 2022 година, пренесува...

Балкан 27.05.19 | 16:40

Се криел во напуштен брод: Уапсен тројниот убиец после три дена потрага

Горан Јанковиќ, кој минатата недела убил тројца луѓе, беше уапсен денес во Нови Сад. Како што јавуваат српските медиуми, Јанковиќ бил уапсен кај новосадското бродоградилиште,...

Црна хроника 26.05.19 | 12:47

Македонец уапсен на на граничниот премин Ќафасан

Македонски државјанин утрово е уапсен на граничниот премин Ќафасан на албанско-македонската граница кај Струга, откако при конролата било утврдено дека се бара со...

Свет 11.04.19 | 12:34

Еве по кој основ е уапсен Асанж

Британската полиција денеска соопшти дека го уапсила основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Како што јави ДПА, Асанж бил уапсен откако ја напуштил зградата на Еквадорската...

Свет 11.04.19 | 12:03

Уапсен Џулијан Асанж

Британската полиција денеска соопшти дека го уапсила основачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Како што јави ДПА, Асанж бил уапсен откако ја напуштил зградата на Еквадорската...

Црна хроника 08.04.19 | 10:18

Косовец баран од Интерпол уапсен вчера на Долно Блаце

Вчераутро на Граничниот премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен M.E. (21) од Косово врз основа на барање на СМПС – Интерпол. Тој бил предаден на полициски службеници...

Црна хроника 30.03.19 | 14:49

Уапсен предизвикувачот на пожарот кај село Ботун

Поради основано сомнение за подметнување на пожарот кај селото Ботун, уапсен е 55-годишниот Б.С. од истото село. Се сомничи дека тoj го предизвикал пожарот на отворен простор...

Црна хроника 29.03.19 | 23:13

Жарко Гроздановски е тетовецот кој е уапсен за видео на Фејсбук

СВР Тетово го уапси Жарко Гроздановски, „лидер” на организацијата „Христијанско братство“, кој со видеоснимка објавена на социјалната мрежа фејсбук му се закануваше...

Црна хроника 23.03.19 | 17:43

Панки од „Куку Леле“ уапсен на грчка граница

Македонецот што беше уапсен при влез во Грција, а кој се барал и со европска потерница, распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13 години крадела...

Балкан 23.03.19 | 13:09

Македонски државјанин баран со германска потерница уапсен во Грција

При влез во Грција, бил уапсен 52 годишен државјанин на Македонија кој се барал со европска потерница,  распишана од германските власти за учество во мрежа што пред 13...

Балкан 03.01.19 | 11:54

Уапсен возачот на автобусот на смртта: Тврди дека гледал дали има воз, но камерите покажуваат нешто друго

Возачот на автобусот на смртта на „Ниш Експрес“, М.З.(31) во кој после судирот со возот на преминот на Долно Меѓурово загинаа 7 лица, а повредени се 32 патника, сослушан...

Црна хроника 29.12.18 | 11:06

Едно лице уапсено за синоќешното убиство

Триесет и осумгодишен скопјанец е лицето кое е пријавено синоќа половина час по 21 дека лежи без знаци на живот на ул. „Шарпланинска“ во населбата Даме Груев во Скопје. Според...

Црна хроника 26.12.18 | 10:23

46-годишник уапсен за хероин

Вчера околу 12 часот, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, на улица „Киро Ристевски-Дрнц“ во Тетово, го лишиле од слобода Н.Е.(46) од Тетово кај...

Свет 18.12.18 | 14:00

Припадник на ИД сакал да ја крене во воздух базиликата „Свети Петар“

Италијанската полиција синоќа објави дека уапсила 20-годишен Сомалиец, осомничен член на Исламска држава, кој се заканувал дека ќе постави бомби во црквите, вклучително...