Ознака: трагедија
Естрада 26.11.22 | 11:45

Кога и да дојде тој месец, со Маја сами тагуваме: Самарџиќ првпат за загубата на синот

Пејачот Жељко Самарџиќ (67) го загубил синот во 80-тите години, кога тој бил сè уште бебе. Со сопругата Маја добил син по раѓањето на нивната прва ќерка Сања, а бебето починало...

Свет 07.11.22 | 09:31

Претседателот на Јужна Кореја се извини поради трагедијата на Ноќта на вештерките

Јужнокорејскиот претседател Џун Сук-Јол денеска им се извини на граѓаните за трагичната несреќа за време на Ноќта на вештерките во Сеул, во која загинаа 156 лица. Британските...

Балкан 06.10.22 | 11:01

Никој не ја слушаше сестра ми дека тој ѝ се заканува дека ќе ги убие, вели вујкото на убиената 2-годишна Петра

Кобниот ден Марко ѝ се јави на Сузана и ја натера Петра да ѝ рече дека многу им е убаво во нивниот стан и дека треба и мама да дојде, да бидат заедно. Сакал, веројатно, да...

Свет 02.10.22 | 13:05

Од меч до невидена трагедија: 174 мртви во стампедо и немири на фудбалски стадион

Најмалку 174 лица загинаа, а 180 се повредени во стампедото и немирите на фудбалски натпревар во Индонезија, соопштија денеска локалните власти, давајќи појаснувања за...

Македонија 08.09.22 | 10:54

Ни Заев, ни Филипче, ни ДУИ, ни Анѓушев – одговорноста за трагедијата, како и секогаш, оди кај друг

Денеска се навршува една година од пожарот во модуларната болница во Тетово во која животите ги загубија 14 луѓе, кои таму беа на болничко лекување поради дијагностициран...

Македонија 06.09.22 | 09:01

Почнува судењето за трагедијата во тетовската болница

Денеска во 10 часот започнува првото рочиште за пожарот во модуларна болница. Првото рочиште е закажано согласно Информациски систем за автоматско управување со судски...

Црна хроника 25.08.22 | 13:24

25-годишниот Ванчо почина од сепса по лошо поставен дрен на заб во штипската болница

Момче од Берово почина откако добил сепса по дренирање заб во штипската болница. За случајот преку социјалните мрежи известија негови блиски. Само во нашата држава,...

Свет 06.08.22 | 09:52

Пожарникар остана без семејство откако во пожар му загинаа трите деца

Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција. Британските медиуми...

Свет 23.07.22 | 10:21

Трагедија на базен: Момче загина откако се отвори дупка и го проголта 15 метри под земја

Маж се удави откако го проголта дупка што се отвори на дното од базенот, пренесува „Телеграф“. Клил Кимхи (32) загина во четвртокот, откако го вшмукал вител на дното од...

Црна хроника 28.04.22 | 15:30

Јовески се обидува да објасни зошто уште не е завршена постапката за трагедијата во Тетово

Жал ми е што големата трагедија во болницата во Тетово се користи за политички цели. При крај е овој дел од постапката и деновиве, за брзо време, очекувам Обвинителството...

Црна хроника 09.03.22 | 11:41

Девојка загина од струен удар, настрада и мајка ѝ која притрчала да помогне

Дваесет и четири годишна девојка починала од струен удар вчера во куќа во село Горно Арнакија. Од удар на струја починала и нејзината мајка која се обидела да ѝ помогне,...

Црна хроника 24.02.22 | 13:08

Трагедија во Иловица: Дете загина по пад од четирицкл на кој се возел со другарите

Малолетник од Иловица загина во тешка несреќа што се случи синоќа кај Струмица. Во 22.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат с.Иловица – с.Турново,...

Свет 17.02.22 | 12:50

Трагедија на идниска венчавка, загинаа 13 лица дури ја следеа свадбената церемонија

Тринаесет лица загинаа, сите жени и деца, откако паднаа во бунар за време на свадбена прослава во северна Индија, соопштија денеска официјални лица. Жртвите стоеле на...

Останати спортови 13.02.22 | 22:20

Трагедија во Шпанија: Навивач загина откако рефлектор падна среде натпревар (ВИДЕО)

Трагедија се случи на натпревар од шпанската трета лига меѓу екипите на Лененсе и Леалтад. За време на дуелот меѓу двете екипи се сруши рефлектор на стадион паѓајќи...

Црна хроника 26.01.22 | 12:18

Трагедија во Центар: Загина пешак на мостот „Гоце Делчев“

Пешак загина на лице место откако денес во него удри возило пред мостот „Гоце Делчев“ кај Влада. Според информациите на „Сител“, во него удрило возило „БМВ Х5“ со...

Свет 09.01.22 | 18:45

Седум туристи загинаа, 32 се повредени, а по тројца се трага откако карпа падна врз моторни чамци во Бразил

Најмалку седум лица загинаа, три се водат за исчезнати, а девет се тешко повредени кога во саботата карпа паднала врз моторен чамец под водопад во југоисточниот дел...

Македонија 26.12.21 | 23:35

33-годишник од Тетово е пушачот кој ќе ја кренеше Пулмологија во воздух

Пациентот кој вечерва ќе ја кренеше Клиниката за пулмологија во воздух е на 33-годишник од Тетов, кој бил на кислородна поддршка како терапија за хронична болест, дознава...

Црна хроника 26.12.21 | 22:03

Вечерва спречена поголема трагедија откако пациент на кислород запалил цигара на Пулмологија

Пациент сместен во соба за кислородна поддршка на Клиниката за пулмологија во Скопје вечерва ја извадил маската преку која примал кислород и запалил цигара, при што...

Свет 16.12.21 | 09:42

Четири деца загинаа откако ветер го однесе замокот на надувување во кој си играа

Четири деца загинаа, а уште пет се тешко повредени при пад од десетина метри височина, откако силен ветер го однесе детскиот замок на надувување во кој си играа на училишен...

Македонија 27.11.21 | 12:20

Суровина за хероин била мистериозната течност што ја пренесувал автобустот на „Беса транс“?

Ова е организиран криминал и трагедија❗ 📌Зошто 4 дена никој не можеше да изврши контрола во седиштето на БЕСА ТРАНС? Зошто во Собранието не се закажуваат пратенички...