Ознака: тело
Црна хроника 22.10.23 | 15:43

Тело на починато лице најдено покрај Вардар, таму било со денови

Во близина на болницата „Систина“, на кејот на реката Вардар, пронајдено е тело на починато лице. Први сведоци биле случајни минувачи. Телото подолго време стоело покрај...

Балкан 25.09.23 | 16:44

Пронајдено телото на уште еден припадник на групата која изврши напад во северно Косово, четврто досега

На Косово е најдено уште едно тело, со што бројката на убиените напаѓачи се искачи на четири. Лицето немало документи за идентификација. Телото е пронајдено на околу...

Свет 23.08.23 | 12:22

Пронајдено тело на австриските Алпи: Полицијата верува дека таму било 22 години

Планинарски водич пронашол остатоци од човек за кој се верува дека загинал во несреќа на глечер пред 22 години високо на австриските Алпи, соопшти денеска полицијата. Телото...

Култура 22.08.23 | 14:37

Кога првпат го гледав филмот бев во шок-состојба, вторпат го слушав само гласот, а на проекцијата на „Македокс“ уживав, рече главната протагонистка во „Тело“, Уршка Ристиќ

Македонската премиера на креативниот документарен филм „Тело“ (Body) на режисерката и сценарист Петра Селишкар на 21 август во Куршумли-ан беше дочекана со видна возбуда....

Балкан 15.08.23 | 12:24

Никој не сака да го преземе телото на убиецот од Градачац, Нермин Сулејмановиќ

Никој , дури ниту неговиот татко, не сака да го преземе телото на Нермин Сулејмановиќ, кој во петокот на 11 август уби три лица во Градачац, а потоа се самоуби. . Негови познаници...

Црна хроника 10.08.23 | 17:00

Пронајдено машко тело во канал на хидросистемот „Брегалница“

Тело на машко лице е пронајдено денеска доцна попладне во десниот магистрален канал од хидросистемот „Брегалница“, на потегот меѓу селата Истибања и Оризари. По добиеното...

Филм 03.08.23 | 12:03

Светска премиера на „Тело“ на режисерката Петра Селишкар во рамките на официјалната програма на 29. Сараево филм фестивал

Светската премиера на долгометражниот документарен филм „Тело“ (Body) на режисерката Петра Селишкар ќе се одржи во рамките на официјалната програма на 29. Сараево филм...

Црна хроника 23.07.23 | 11:29

Црна недела: Пронајдено удавеното 29 годишно момче по кое се трагаше со денови!

Денеска е пронајдено безживотното тело на 29-годишното момче кое исчезна во водите на браната кај село Дрвош. Имено, после седумдневно пребарување, телото е пронајдено...

Калеидоскоп 16.05.23 | 16:51

Ужас во Холандија: Син го чувал телото на таткото во замрзнувач „за да разговараат“

82-годишен Холанѓанец година и пол го чувал телото на неговиот починат татко во својот замрзнувач, јавуваат медиумите. Полицијата во градот Ландграф го открила трупот...

Црна хроника 14.02.23 | 16:42

Тело на машко лице извадено од Вардар

На 13.02.2023 во 17.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар во с.Огњанци, скопско, било забележано тело на машко лице. Телото било извадено од екипа...

Црна хроника 16.01.23 | 16:37

Забележано тело на давеник во Вардар кај Карпош

Забележано тело на давеник во Вардар кај Карпош. Како што информираат од МВР, на 15.01.2023 во 11.52 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на пешачки мост на подрачјето...

Црна хроника 21.12.22 | 16:57

Згасна млад живот: Во фирма во Скопје пронајдено тело

Од Итната медицинска помош во СВР Скопје вчера во 12:30 часот било пријавено дека во фирма на бул.„Србија“ бил пронајден починат Д.С.(23) од Скопје. Како што информираат...

Црна хроника 12.12.22 | 18:01

Во Вардар пронајдено тело на давеник, најверојатно е човекот што скокна од мостот „Близнак“

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираа дека во водите на Вардар попладнево е пронајдено тело, кое најверојатно е на лицето кое вчера се фрли во реката од мостот...

Црна хроника 04.12.22 | 19:22

Пронајденo тело на 40-годишен маж во објект во изградба на „Орце Николов“

Во СВР Скопје вчера било пријавено дека во објект во изградба на улица „Орце Николов“ во Скопје бил пронајден починат В.Љ.(40) од скопската населба Илинден, вработен...

Црна хроника 27.11.22 | 10:31

Тело во распаѓање пронајдено во куќа во Кучково

Министерството за внатрешни работи информираше дека во петокот во СВР Скопје е пријавено дека во куќа во с.Кучково бил пронајден починат Т.Р.(60) од с. Кучково. – Од...

Црна хроника 12.11.22 | 13:19

Почесниот конзулат на Малта ќе ги превземе сите активности за враќање на телото на Мартин

Почесниот конзулат на Малта во Македонија, по добиени информации од медиумите за трагичната несреќа на млад Македонец на Малта, стапи во контакт со семејството на загинатиот...

Балкан 31.08.22 | 21:54

Teжок ден во Белград, трето тело извлечено од река во рок од неколку часа

Тело на давеник било извлечено на кејот кај Земун во Белград. Според неофицијалните информации на српски „Курир“, станува збор за телото на 50-годишен маж, кое од водите...

Црна хроника 23.08.22 | 19:28

Од Езерото кај Канео извлечено безживотно тело на постара жена

Од водите на Охридското Езеро e извлечено безживотно тело на постара жена. Првично не се знае дали жената се лизнала на карпата помеѓу Канео и Лабино или пак станува...

Балкан 14.08.22 | 22:26

Хорор во Чачак: Во шумата до градските гробишта пронајдено изгорено тело на маж

Во шумата до градските гробишта во Чачак пронајдено е изгорено тело на маж. Телото го пронашол човек кој го шетал своето куче, а според неофицијални информации се работи...

Црна хроника 10.08.22 | 21:08

Крај пругата во Зелениково пронајден човечки труп

Кај Железничката станицата Зелениково, во правец кон Велес, во близина на шините, вчера бил пронајден човечки труп. Вчера во 9:42 часот во СВР Скопје, Т.Г., вработен во Македонски...