Ознака: Тамара тодевска
Култура 09.09.22 | 11:46

Тамара и Влатко Стефановски ја презентираа културата на „Северна“ во Чешка

Во време кога на Европа ѝ е потребно единство како никогаш досега, преку културата, која е синоним на заедништвото, ја афирмираме македонската музика. Денеска сме меѓу...

Естрада 17.07.22 | 12:03

Тамара Тодевска на одмор на Скијатос со нејзиниот персонален тренер со семејството

Годинава Скијатос е летната дестинација на Тамара Тодевска, а овојпат ужива во друштво на семејството на нејзиниот персонален тренер и пријател Мартин Видоевски. Тамара...

Естрада 02.02.22 | 14:04

Овојпат засекогаш: Тамара Тодевска и Катарина Ивановска повторно се скарани, причината била доста сериозна

Најдобрите другарки, пејачката Тамара Тодевска и познатата манекенка Катарина Ивановска повторно не се во добри односи, дознава тимот на „Убавина и здравје“, од каде...

Естрада 06.12.21 | 19:09

„Девојче, јави се оти одам во полиција“ – Тамара бара кој го слупа нејзиниот нов автомобил

Тамара Тодевска пред неколку дена на социјалните мрежи се пофали дека се поднови со нов автмомобил, за кого платила околу 16.000 евра. Но, само два дена подоцна, некој се...

Музика 16.07.21 | 23:00

Тамара Тодевска го промовира својот “Порок”

Македонската пејачка Tамара Тодевска објави нова песна и видео спот „Порок“. Музиката е на Лазар Цветковски и Тамара, со текст на Тајзи, аранжман Лазар Цветковски и...

Естрада 06.04.21 | 09:57

Семејната драма на Тамара заврши среќно

Неколкудневната агонија во која живееше семејството на Тамара Тодевска има среќен крај. Ари е дома и сега сите можат да здивнат. Изгубен е Ари во Тафталиџе, ако некој...

Музика 18.03.21 | 09:05

Тамара: Ќе нè барате за гратиси

Пејачката Тамара Тодевска преку „Инстаграм“ порача „Ќе нè барате за гратиси“, веројатно како реакција на забраната за свирки и настапи во живо за музичарите, како...

Музика 08.03.21 | 19:54

Тамара Тодевска е позитивна на Kовид-19

Познатата пејачка Тамара Тодевска на Инстаграм  објави дека е позитивна на ковид–19. Таа го покажа резултатот од тестирањето на кој според направената анализа, наведено...

Естрада 06.01.21 | 20:59

Паричките кај ќерките и синовите, бадник во домот на познатите

Бадниковата вечера е настанот кој си собира најблиските на едно купче. Секако борбата е кај кого ќе се падне паричката, односно на кого новата година ќе му биде најсреќна. Оваа...

Естрада 19.12.20 | 23:41

Мачка и ги изеде сијаличките, син и ја сруши елката на Тамара

Откако македонската пејачка Тамара Тодевска се пожали дека не блесна нејзината елка бидејќи мачка и ги изела сијаличките, сега нова незгода со новогодишната елка. Таа...

Скопје 11.11.20 | 22:21

Прокува пропагандата на СДСМ и Богдановиќ: Фатена преписка со Тамара Тодевска

На социјалните мрежи исплива преписка меѓу градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ и пејачката Тамара Тодевска, од која може да се види како таа добива насоки ...

Естрада 31.10.20 | 18:50

И Игор се истетовира – секој со своите гревови

На некои им се допадна, на некои не идејата на Тамара да го исттовира стихот од химната кој не го испеа на 4 јули во Американската амбасада. Како и ад е, неколку дена македонскиот...

Естрада 31.10.20 | 11:32

По Тамара, и Џамбазов направи „тетоважа“ на стомакот

Многу реакции пристигнаа на сметка на Тамара Тодевска, откако пејачката ги покажа фотографиите од новата тетоважа – стиховите „Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев,...

Естрада 29.10.20 | 18:24

За да докаже дека случајно ја згрешила: Тамара реши да ја истетовира македонската химна

Тамара Тодевска во емисијата „Бексејџ“ проговори за тешките моменти со кои се уште се соочува откако на прославата во Амбасадата на САД за „4 јули“ при интонирањето...

Музика 20.10.20 | 22:36

Тамара се пофали дека има „нови усни“

Пејачката Тамара Тодевска (35) постојано прави промени на себе, независно дали станува збор за нејзината фризура, шминка, гардероба таа отсекогаш знаела да ги изненади...

Естрада 08.09.20 | 12:59

Во вените на Тамара и Тијана тече бугарска крв!

Бугарскиот весник „Труд“ се занимава со семејната лоза на фамијата Тодевски. Според нив, сестрите Тијана и Тамара се родени од татко македонски бугарин и мајка Србинка...

Естрада 07.08.20 | 14:39

Не можам да си ја простам грешката со химната, многу луѓе и сега ме пцујат

Факт е дека тоа беше непрофесионално од моја страна и тоа е единствената работа која нема никогаш да си ја простам, рече Тамара Тодевска во интервју за „Репортер“, откако...

Естрада 06.08.20 | 19:03

Тамара за „згрешената“ химна: И претходно сум ја пеела и исто сум ја згрешила

Тамара Тодевска и по една година од тој 4 јули кога на прием во американската амбасада погрешно ја интерпретираше македонската химна вели дека се работи за грешка. Јас...

Музика 27.11.19 | 18:42

Почина раперот Бане Ковачевиќ

Раперот и член на групата „187“ Бане Ковачевиќ вчеравечер почина во Белград. Пред само неколку месеци, Ковачевиќ сподели дека изгледол како победник со тешката болест. Како...

Семејство 19.09.19 | 22:59

Мекици за Кира – главна е тетка Тамара

Македонската манекенка Катарина Ивановска се породи, а веста прва на социјалните мрежи ја објави пејачката Тамара Тодевска. Вечерва најблиските се собраа на мекици,...