Ознака: Тамара тодевска
Естрада 08.05.23 | 18:40

Тамара: Долго време живеев во кафез и агонија

„Многу долго бев во тој некоj кафез, живеев во некоја агонија и сето тоа постојано се вртеше во некој круг и така од некој бес излегоа тие зборови од мене и додека пишував...

Естрада 06.01.23 | 19:11

Тамара и Мартин од Некст Тајм имаа среќа на Бадник

Иако голем дел од македонските семејства се уште не ја послужиле бадниковата вечера, дел од естрадата веќе се пофали кому се паднала паричката. Весело беше во семејството...

Естрада 07.11.22 | 14:18

Тамара Тодевска се разведува од својот сопруг

Пејачката Тамара Тодевска се разведува од својот сопруг. Информацијата ја потврдила за „Убавина и здравје“ каде подвлекуват дека одлучиле да се разделат, но да останат...

Естрада 25.10.22 | 22:50

Тамара на „Макфест“ откри: Хана ќе ги следи нејзините стапли

Пејачката Тамара Тодевска ја отпеа песната „Замижи“ на овогодинешниот поп-фестивал „Макфест“. Домаќините на истиот, водителите Димитар Атанасовски и Маријана Станојковска...

Естрада 15.10.22 | 21:10

Тамара: На тастатура секој е јак, еден ден ти даваат аплаузи, друг те навредуваат во коментари

Македонската пејачка Тамара Тодевска, која неодамна ја доби наградата за најдобра пејачка од Македонија ја фестивалот „Best od Rumeli“ во Истанбул, во интервју за „Женски...

Култура 09.09.22 | 11:46

Тамара и Влатко Стефановски ја презентираа културата на „Северна“ во Чешка

Во време кога на Европа ѝ е потребно единство како никогаш досега, преку културата, која е синоним на заедништвото, ја афирмираме македонската музика. Денеска сме меѓу...

Естрада 17.07.22 | 12:03

Тамара Тодевска на одмор на Скијатос со нејзиниот персонален тренер со семејството

Годинава Скијатос е летната дестинација на Тамара Тодевска, а овојпат ужива во друштво на семејството на нејзиниот персонален тренер и пријател Мартин Видоевски. Тамара...

Естрада 02.02.22 | 14:04

Овојпат засекогаш: Тамара Тодевска и Катарина Ивановска повторно се скарани, причината била доста сериозна

Најдобрите другарки, пејачката Тамара Тодевска и познатата манекенка Катарина Ивановска повторно не се во добри односи, дознава тимот на „Убавина и здравје“, од каде...